Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Росії несподівано змінили думку щодо транзиту газу через Україну після 2019 року

Міністр енергетики РФ натякнув, що Росія може подовжити використання української газотранспортної системи.

Росія підтвердила Євросоюзу готовність часткового використання газотранспортної системи України після завершення дії контрактів 2019 року.

Про це заявив міністр енергетики РФ Олександр Новак, пише ТАСС.

"Ми вчора провели розмову з заступником голови Єврокомісії. Ми обговорили поставки газу європейськими споживачами в контексті тих контрактів, які діють до кінця 2019 року. Ми підтвердили, що будемо гарантовано забезпечувати поставки в рамках дійсних контрактів європейським споживачам. І підтвердили, що ми не виключаємо часткове використання газотранспортної інфраструктури України за рамками 2019 року", - сказав він.

За словами Новака, він планує провести зустріч із заступником глави ЄК у справах Енергосоюзу Марошем Шефчовичем наприкінці квітня - у першій половині травня.

"Ми домовилися, що ми окремо дату обговоримо: або в кінці квітня, або в першій половині травня. Це буде двостороння [зустріч]", - резюмував російський міністр.

Нагадаємо, 28 лютого 2018 року Стокгольмський арбітраж зобов'язав "Газпром" доплатити "Нафтогазу" понад 4,6 мільярда доларів США за недопоставлені обсяги газу для транзиту, передбачені двосторонніми угодами. Раніше суд підтвердив борг української компанії за поставки газу на суму понад два мільярди доларів США. В підсумку за результатами двох арбітражних суперечок між компаніями щодо поставки й транзиту газу "Газпром" мусить доплатити НАК 2,56 мільярда доларів. 21 березня "Газпром" оскаржив також рішення арбітражу щодо контракту на поставку газу.

Так само на початку березня в "Газпромі" попередили про початок розірвання двосторонніх угод з українською стороною.

Залиште свій коментар

Вибір редакції