"Булава" самоліквідувалася під час вирішальних випробувань

В акваторії Білого моря сьогодні провели невдалий запуск міжконтинентальної балістичної ракети морського базування "Булава".


Як повідомило джерело на Північному флоті, сьогодні о 5:00 за київським часом підводний ракетний крейсер "Дмитрий Донской" здійснив пуск ракети "Булава". Через не з'ясовані поки причини, ракета в повітрі самоліквідувалася. Джерело відзначило, що це п'ятий невдалий запуск цієї ракети. Спеціальна комісія буде з'ясовувати обставини інциденту. У ВМФ Росії офіційних коментарів поки не дають.

Ракетний комплекс "Булава-30" - новітня твердопаливна балістична ракета, яка розміщується на підводних човнах. Ракета може нести 6 гіперзвукових ядерних блоків індивідуального наведення. Радіус дії - не менше 8 тис. км. Старт ракети здійснюється не вертикально, а під нахилом, що дозволяє ракетоносцю вести стрілянину "на ходу".

Це був десятий запуск "Булави" і п'ятий - невдалий. За словами джерела в оборонно-промисловому комплексі, "ракета не змогла вийти на балістику". При цьому екіпаж відпрацював добре.

Попередній запуск проводився 28 листопада цього року. Тоді підводний ракетний крейсер стратегічного призначення "Дмитрий Донской" Північного флоту з акваторії Білого моря провів успішний пуск ракети з підводного положення по полігону Кура в рамках програми державних льотно-конструкторських випробувань комплексу.

Джерело в Міноборони РФ тоді повідомило, що цей пуск став найуспішнішим за весь час випробувань комплексу.

Міжконтинентальна балістична ракета "Булава" призначена для озброєння новітніх атомних підводних човнів.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: