У Росії одеколон прирівняли до пива

Раніше в Росії, яка бореться з алкоголізмом, одеколон вважався сильним алкогольним напоєм, проте через помилку в новому законі він перемістився у групу слабого алкоголю.

Депутати російської Держдуми знайшли у вже прийнятому законопроекті про підвищення акцизів на алкоголь помилку, через яку спиртовмісна продукція перейшла з категорії міцного у категорію слабкого алкоголю.

Таким чином, спиртовмісні продукти (спиртовмісні очищувачі, склообмивачі, одеколони) виявилися єдиними, на які в 2010 році акциз не тільки не збільшили, але, навпаки, знизили.

Зараз на спиртовмісну продукцію (з часткою спирту більше 9%) поширюється такий самий акциз, як на міцний алкоголь – 191 рублів (54 грн) за літр спирту у продукції.

Депутат Держдуми Віктор Звагельский, член комітету з економполітики, який виявив помилку, нагадав що в прийнятому Держдумою документі акциз на міцний алкоголь в 2010 році буде встановлено на рівні в 210 рублів (59 грн), а на слабкий (менше 9 відсотків) - 158 рублів (44,6 грн).

Тепер на російський ринок можуть повернутися різні податкові схеми, які вдалося скасувати кілька років тому. Тоді спиртовмісні продукти ставилися до слабоалкогольних, а акциз на них був менший горілчаного. У результаті під виглядом спиртовмісної продукції виробляли 1,5 мільйона дал міцного алкоголю в місяць.

Звагельский має намір внести поправку до документа, оскільки Рада Федерації повертає його в Думу через розбіжності з транспортного податку, щоб повернути спиртовмісні продукти в розряд міцного алкоголю.

Нагадаємо, що раніше стало відомо про проект наказу, розміщений на сайті Федеральної служби РФ з регулювання алкогольного ринку, який встановлює мінімальну ціну на горілку. Згідно з ним, у Росії з 1 січня 2010 року мінімальна ціна на 0,5 літра горілки складе 89 рублів (25,2 грн).

Під дію нових правил потрапляє як горілка, вироблена на території Росії, так і та, що ввозиться з-за кордону.

Зазначимо, що в Росії почалася масшатабна кампанія по боротьбі з алкоголізмом. Президент РФ Дмитро Мєдвєдєв на нараді "Про заходи по зниженню вжитку алкоголю в Росії" заявив, що за даними Мінздравсоцрозвитку, в Росії на кожну людину, включаючи немовлят, в даний час в рік доводиться близько 18 літрів чистого алкоголю.

Читайте також:

В Росії заборонили продавати дешеву горілку

В Україні зросло виробництво горілки, незважаючи на її подорожчання

Створено "синтетичний алкоголь" - без похмілля та шкоди для печінки

Путін назвав наркотики "лайном" і заслужив "респект і уважуху"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: