У Росії оголосили "небезпечним для оточення" шамана, який йшов "виганяти Путіна"

У Росії оголосили "небезпечним для оточення" шамана, який йшов "виганяти Путіна"

Фото з відкритих джерел

Габишева примусово госпіталізували.

Медична комісія психіатричної клініки заявила, що якутський шаман Олександр Габишев небезпечний для оточення і самого себе. Раніше чоловіка неодноразово затримували правоохоронці, коли він йшов до Москви "виганяти демона Путіна".

Про результати висновки медкомісії повідомив юрист "Правозахисту Листівка" Олексій Прянишников, який надає Габишеву правову допомогу, передає ТАСС.

"У п'ятницю, 29 травня, відразу після подавання якутським шаманом Олександром Габишевим заяви про відмову від подальшої госпіталізації на ім'я головного лікаря Якутського психоневрологічного диспансеру, з лікарів диспансеру була сформована комісія, яка в прискореному порядку видала висновок про небезпеку Габишева для себе і людей довкола", - сказав він.

Як раніше повідомляла журналістам адвокат Габишева Ольга Тимофєєва, 12 травня її підзахисного госпіталізували до Якутського республіканського психоневрологічного диспансеру. До цього у Габишева було діагностовано психіатричне захворювання.

За словами Прянишникова,  майже за три тижні від моменту поміщення Габишева в стаціонар диспансер звернеться з позовом до суду про його недобровільну госпіталізацію. "Хоча для подавання позову Кодекс адміністративного судочинства РФ відводить 48 годин, які минули 14 травня. Цю інформацію підтверджує і сам Олександр Габишев, з яким сьогодні, 30 травня, нам вдалося зв'язатися", - сказав юрист.

У вересні минулого року в відношенні Габишева було обрано запобіжний захід у вигляді підписки про невиїзд у кримінальній справі за ч. 1 ст. 280 КК РФ ( "Публічні заклики до здійснення екстремістської діяльності"). Згідно з постановою, "Габишев з 6 березня по 22 травня, перебуваючи в невстановленому місці, звернувся особисто до групи людей із закликами до здійснення екстремістської діяльності". У постанові суду йдеться, що у висловлюваннях Габишева, згідно з результатами психолого-лінгвістичного дослідження, міститься публічний заклик до насильницьких дій. Як повідомляв адвокат, Габишев за підсумками комплексної психолого-психіатричної експертизи визнаний неосудним. Пізніше підписку про невиїзд з "шамана" зняли.

На початку літа 2019 року Габишев вирушив пішки з Якутії до Москви. По шляху його проходження проводилися мітинги опозиції.

Нагадаємо, у вересні 2019 року, на кордоні Бурятії та Іркутської області російські правоохоронці затримали якутського шамана Олександра Габишева, який пішки йшов до Москви, щоб провести "обряд вигнання Путіна". У пресслужбі регіонального МОЗ зазначили, що Габишеву проведуть психіатричну діагностику, що "базується на бесіді з пацієнтом, уточненні історії життя і хвороби". 5 жовтня в Якутську влаштували пікет на підтримку шамана. Проти Габишева порушили кримінальну справу за заклики до екстремізму та помістили його до психоневрологічного диспансеру, однак після експертизи визнали неосудним.

Наступна публікація