У Росії оприлюднили лист Ходорковського до Мєдвєдєва

Як відомо, західна преса повідомила про зміст листа Ходорковського ще 31 січня, але повний текст оприлюднено тільки зараз.

 Російські ЗМІ опублікували відкритий лист засновника нафтової компанії ЮКОС Михайла Ходорковського президентові Росії Дмитру Мєдвєдєву, в якому бізнесмен просить захистити суд від тиску влади.

Як відомо, західна преса повідомила про зміст листа Ходорковського ще 31 січня, але повний текст послання російською мовою під заголовком "Зима правосуддя: слова і реальність" оприлюднено тільки зараз.

Ходорковський, який, нагадаємо, нещодавно був засуджений до 14 років ув'язнення за розкрадання нафти у дочірніх компаній ЮКОСу та відмивання грошей на суму близько 30 млрд доларів, каже про абсурдність цього судового рішення.

Зокрема, бізнесмен стверджує, що рішення судді Віктора Данілкіна було винесено під тиском і закликає главу держави захистити суддів від подібного зовнішнього втручання.

"Спробуйте пояснити по-іншому анекдотичну ситуацію, коли "рішенням суду "нафти викрадено на десятки мільйонів тонн більше, ніж видобуто, - пише Ходорковський, - коли у вироку заявлено про "недовіру"факту, що нафта в Сибіру дешевше, ніж у Західній Європі, і т. д. Тобто це те, над чим в ході процесу потішалися захист, ЗМІ і навіть суддя разом з частиною державного обвинувача", - зазначив Ходорковський.

Пояснюючи своє рішення звернутися до президента, Ходорковський відзначає, що подібний крок "може не зустріти розуміння у тих співгромадян, які переконані, що Дмитро Мєдвєдєв нічого не вирішує, і у тих, хто вважає неприпустимим його втручання в діяльність суду" .

Як підкреслив Ходорковський: "мова йде не про втручання у правосуддя і не про моє спасіння. Крах права, яке ми спостерігаємо, загрожує важкими наслідками для всіх і для кожного, для всієї країни. Конституційний обов'язок президента - забезпечити незалежність суду, а не просто її декларувати".

"Хочу підкреслити: я не пропоную тиснути на суд і диктувати суду, - продовжує Ходорковський. - Навпаки, я пропоную позбавити його від тиску, демонстративного і прихованого, від принизливої ролі придатка репресивної системи й об'єкта маніпулювання з її боку".

Як відомо, незадовго до винесення другого вироку Михайлу Ходорковському та Платону Лєбєдєву прем'єр-міністр Володимир Путін публічно заявив, що, на його думку, вина засновників ЮКОСу не викликає сумнівів. Багато спостерігачів розцінили це як неприпустимий тиск на суд.

Разом з тим, під час недавнього економічного саміту в Давосі Мєдвєдєв дав зрозуміти, що повністю підтримує новий вирок Ходорковському і Лєбєдєву.

Читайте також:

Ходорковський написав Мєдвєдєву листа про тотальний занепад Росії

Ходорковський назвав Європі головного ворога Росії

Проти Ходорковського можуть порушити третю справу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: