У Росії підбили переможні для Путіна підсумки виборів. Інфографіка з розподілу мандатів у Думі

ЦВК опрацьовано 100% протоколів.

У неділю, 18 вересня, у Росії відбулися вибори до Державної Думи сьомого скликання. ЦВК РФ майже обробила 100% протоколів.

До Держдуми потрапили ті ж самі чотири партії, що були й раніше. Пропрезидентська партія "Єдина Росія" набрала 37,7% , далі йде "КПРФ" Геннадія Зюганова - 13,93 та "ЛДПР" Володимира Жириновського - 13,11, долає 5% прохідний бар'єр "Справедлива Росія" Сергія Миронова - 6,55%. Також в новому скликанні з'являться по одному представнику з партії "Родіна" і "Громадянської платформи" та ще один самовисуванець Владислав Резник, який виявився прихильником політики Путіна.

Навіть неостаточні дані дають підстави підрахувати, яким буде розподіл місць у Думі. Зокрема, з 450 депутатів конституційну більшість отримує "Єдина Росія" - 343 мандати. "КПРФ" матиме 42 місця, "ЛДПР" - 39, "Справедлива Росія" - 23 мандати та інші - 3 місця.

Цього року, вибори відбулися за новою змішаною системою. Саме це принесло пропрезидентській партії такий неймовірний результат, минулого скликання у них було  238 місць, цього - вже на 105 місць більше. Тож, нічого не змінилося, та незважаючи ні на кого, єдинороси зможуть самі приймати чи відхиляти законопроекти.

Варто зазначити, що цьогоріч Думу обирали менше половини росіян (47,8%) - це рекордно низька явка.

Нагадаємо, Москва вперше організовувала вибори до свого парламенту на окупованих українських територіях – в Криму і Севастополі. Україна відмовила Росії в організації виборів на своїй території. Відмова стосується і російських дипломатичних представництв – посольства і консульств. Також, рішення України про цілісність і суверенітет підтримали й інші країни - Румунія, Латвія, Швеція та Франція.

Кожна з країн не визнає результати виборів до Державної думи Російської Федерації в окупованому Криму.

Своєю чергою, МЗС Франції не визнає ані легітимність організації, ані результати голосування, яке відбулось в Криму 18 вересня цього року.

19 вересня, Міністерство закордонних справ України закликало міжнародних партнерів не визнавати результати виборів до Держдуми РФ у частині голосування на території окупованого Кримського півострова.

Вибори до Держдуми Росії, інфографіка

Варто зазначити, що згідно із законом, партії, що набрали за підсумками виборів за списками не менше 3%, отримують щорічне державне фінансування в розмірі 110 рублів за кожний отриманий ними голос.
Таким чином, "Єдина Росія" за підсумками виборів до Держдуми буде отримувати щорічно близько 3 млрд рублів в якості "державної підтримки", яка повинна бути за законом.

Другий результат у КПРФ - 6,921 млн голосів (або 13,37%) - 762 млн рублів. ЛДПР (13,17%) може претендувати на 751 млн рублів, а "Справедлива Росія" з 6,21% - на 353,9 млн руб.

Залиште свій коментар

Наступна публікація