У Росії після акції протесту у Москві відкрили справу про масові заворушення

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Російські слідчі вважають, що активісти, які закликали взяти участь у акції, допускали, що ці дії можуть спровокувати безлади.

Московський слідчий комітет кваліфікував акцію протесту, яка відбулась у Москві 27 липня, як масові заворушення.

Про це повідомили у пресслужбі відомства.

"На підставі матеріалів процесуальної перевірки та матеріалів, що надійшли з органів прокуратури 30 липня 2019 року, порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ч.ч. 1, 2, 3 ст. 212 КК РФ (Масові заворушення)", - йдеться у повідомленні.

За даними слідства, напередодні проведення акції активісти неодноразово розміщували в Інтернеті заклики взяти в ній участь, "свідомо допускаючи, що ці дії можуть спровокувати масові заворушення".

Відео Московські суди за добу заарештували щонайменше чотири десятки людей, затриманих на акції протесту

Їх засудили до 30 діб за ґратами. Серед тих, хто потрапив під арешт - кандидати у депутати московської міської думи Ілля Яшин, Іван Жданов та Олександр Соловйов. Ще вісім десятків людей покарали штрафами - загальна сума яких перевищує мільйон триста тисяч рублів.  

Московські суди за добу заарештували щонайменше чотири десятки людей, затриманих на акції протесту

"У результаті цього 27 липня 2019 року учасники програми неузгодженої акції, перебуваючи в центрі Москви, ігноруючи законні вимоги представників влади, грубо порушуючи громадський порядок, застосували насильство щодо представників влади, прорвали оточення, і, вийшовши на проїжджу частину, паралізували рух автотранспорту на Садовому кільці в місті Москві, а також здійснили інші протиправні дії", - наголосили в СК.

Окремо зазначається, що буде дана оцінка як організаторам масових заворушень, так і діям осіб, які закликали до їхнього проведення, а також брали участь у них.

Нагадаємо, на акції за вільні вибори в Москві 27 липня затримали 1373 людини, повідомили правозахисники. Щонайменше 152 людини залишилися на ніч в ОВС. Водночас, офіційна представниця ЄС Мая Косьянчич від імені ЄС закликала владу Росії дотримуватися міжнародних зобов'язань під час проведення місцевих виборів, які відбудуться у вересні.

Раніше слідчий комітет РФ відкрив кримінальну справу про застосування насильства до поліції під час мітингу 27 липня.

Залиште свій коментар

Вибір редакції