Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Росії почали слідство проти литовського правосуддя, котре розбирається з подіями 1991 року

Прокурорам і суддям з Литви вже порадили не їздити до РФ.

Головне слідче управління СК РФ розпочало справу стосовно посадових осіб генпрокуратури і суду Литви, котрі розглядають дії радянських військовослужбовців у січні 1991 року під час подій штурму телецентру у Вільнюсі. Росіяни вважають дії литовців злочином – притягненням завідомо невинуватих осіб до кримінальної відповідальності.

"З 2006 року посадовими особами Генеральної прокуратури і суду Литовської Республіки здійснюється кримінальне переслідування 60 колишніх військовослужбовців Збройних Сил СРСР, значна частина яких в даний час є громадянами Росії", - пояснили свої мотиви представники слідчого комітету. Натомість Литва вбачає в діях радянських силовиків створення і участь в організованій групі з метою обмеження суверенних повноважень Литовської держави, повалення законно сформованої влади Литви і перешкоджання її роботі, а також вчинення злочинів проти людяності та воєнних злочинів. За підсумками подій у Вільнюсі 14 осіб загинули і понад 700 дістали різні травми.

У Литві санкціонували заочний арешт підозрюваних і оголосили їх у розшук. Одного з росіян уже затримали та розглядають ступінь його відповідальності в суді. "Дії співробітників литовської прокуратури і суду носять явно незаконний характер, так як вищевказані події у Вільнюсі мали місце в період входження Литви до складу СРСР, і військові підрозділи виконували свій службовий обов'язок, діючи відповідно до законодавства СРСР. Крім того, звинувачення громадян Російської Федерації об'єктивними доказами не підтверджено", - вважають російські слідчі.

Відео Слідчий комітет РФ висловив припущення щодо винуватця бійки на московському кладовищі

Залиште свій коментар

Вибір редакції