У Росії починаються масштабні навчання "Схід-2010"

У Росії ропочинаються навчання, у яких війська будуть тренуватися діяти в умовах конфліктів низької інтенсивності проти банд терористів, сепаратистів.

Активна фаза оперативно-стратегічного навчання "Схід-2010" починається у вівторок на території Далекосхідного і Сибірського військових округів, повідомив начальник російського Генштабу Збройних сил РФ генерал армії Микола Макаров. "Навчання не спрямовані проти будь-якої конкретної країни. Вони мають виключно оборонну спрямованість щодо забезпечення безпеки і захисту національних інтересів держави на далекосхідних рубежах", - сказав Макаров на прес-конференції в Москві.

Відповідаючи на запитання, яка країна в сценарії навчання, яке пройде в період з 29 червня по 8 липня, розглядається в якості супротивника, Макаров сказав: "Ми конкретних країн ніяких не розглядаємо, і противника не розглядаємо". За його словами, навчання, в ході яких відпрацьовуються військові дії з будь-якою країною, "пішли в минуле".

Як зазначив начальник Генштабу, війська будуть тренуватися діяти в умовах конфліктів низької інтенсивності проти банд терористів, сепаратистів.

Макаров сказав, що "Схід-2010" стане найбільш масштабним заходом оперативної та бойової підготовки 2010 року і стане логічним продовженням маневрів військ "Осінь-2009", які проводилися в минулому році на території західного, північно-західного регіонів РФ, а також Білорусі.

"У навчанні буде брати участь і космічне угрупування, і стратегічна авіація, і РВСП, тобто все, що мають у своєму розпорядженні Збройні сили Російської Федерації", - сказав Макаров. Він уточнив, що РВСП не будуть виконувати пуски стратегічних ракет, а на об'єктах РВСН будуть відпрацьовуватися питання антитерористичного захисту. Макаров повідомив, що на Далекий Схід і Сибір з європейської частини країни, Поволжя та Уралу планується перекинути війська транспортними літаками.

Техніку вони будуть отримувати на базах зберігання Далекосхідного і Сибірського військових округів. "В ході навчань буде великий обсяг практичних дій військ. Задіяні 11 загальновійськових полігонів, три полігони ВПС і ППО і чотири полігону ТОФ", - сказав Макаров.

За задумом військового командування, метою оперативно-стратегічного навчання "Схід-2010" є апробація новоствореної організаційно-штатної структури об'єднань, з'єднань і військових частин. Зокрема, відпрацьовуватимуться питання застосування бригад в новій організаційно-штатній структурі по виконанню завдань на ізольованих напрямах для забезпечення військової безпеки країни. За задумом навчань, війська і сили відпрацьовуватимуть завдання у складі разновидових і різновідомчих угруповань на різних ізольованих напрямах.

Крім того, в ході навчання на практиці буде відпрацьована організація взаємодії органів військового управління з військами, військовими формуваннями інших федеральних міністерств і відомств, а також органами місцевої виконавчої влади при вирішенні спільних завдань. "Спільно з Внутрішніми військами МВС і підрозділами МНС будуть відпрацьовані питання з ліквідації наслідків техногенних катастроф та надзвичайних ситуацій", - сказав генерал.

Він повідомив, що кораблі Тихоокеанського флоту разом з прикордонними військами регіонального управління ФСБ Росії будуть взаємодіяти при організації охорони морських кордонів Росії, припинення браконьєрства в російських територіальних водах та протидії піратству в регіоні.

"У рамках навчання великий обсяг завдань належить виконати з'єднанням та частинам ВПС як по повітряному прикриттю і підтримці дій наземних і морських угруповань, так і з виконання самостійних завдань за своїм призначенням", - сказав Макаров. Він повідомив також, що в ході навчання відпрацьовуватимуться питання подолання військами водних перешкод. Зокрема, 5 липня в ході одного з епізодів навчання війська, силами приблизно в одну бригаду, будуть форсувати річку.

Раніше Макаров повідомив, що на навчаннях "Схід-2010" будуть розгорнуті три загальновійськові бригади. Він зазначив, що на навчаннях належить відпрацювати принципово важливе питання, пов'язане із застосуванням фронтової авіації на великі відстані.

"У тому числі, ми вперше хочемо відпрацювати ряд моментів, пов'язаних з фронтовою авіацією. Ескадрилія завдання будуть поставлені на європейській частині Росії, а удари вони будуть наносити в районі Владивостока і Хабаровська без права посадки, з двома дозаправками в повітрі", - сказав Макаров .

Це питання дуже важливе, підкреслив він, оскільки провідні країни давно володіють подібними методами ведення бойових дій. "Ми для цього протягом року готуємо велику групу льотчиків з таким розрахунком, щоб вони змогли показати, наскільки здатні діяти в таких умовах", - сказав Макаров.

Крім того, на цих великомасштабних навчаннях буде підтверджено, як позначився на боєготовності військ перехід на однорічний термін служби і нова система бойової підготовки у бригадах, відпрацьовані інші питання, відзначив Макаров.

Напередодні навчань виконана масштабна підготовча робота. Зокрема, з європейської частини країни на військові аеродроми в райони проведення навчання завчасно перебазувалася авіатехніка. При цьому фронтові бомбардувальники Су-24М і новітні винищувачі-бомбардувальники Су-34 здійснили 8-годинний переліт без проміжної посадки з двома дозаправками в повітрі, в загальній складності подолавши відстань понад 8000 кілометрів.

Більше двох місяців тому флагмани Чорноморського флоту гвардійський ракетний крейсер "Москва" і Північного флоту важкий атомний ракетний крейсер "Петро Великий" вийшли в далекі морські походи. Кораблі брали участь у виконанні завдань у складі об'єднаної корабельної ударної групи в акваторіях Середземного моря та Індійського океану, після чого благополучно прибули в Примор'я. Разом з кораблями Тихоокеанського флоту різних класів вони візьмуть участь в морському складовому навчанні.

Важливим етапом підготовки "Сходу-2010" стало проведення в Сибірському військовому окрузі навчання з частинами і підрозділами тилових структур військової та окружної ланки, на якій відпрацьовувалося широке коло питань матеріально-технічного забезпечення військ.

Планується, що в ході навчань будуть використовуватися принципово нові пункти управління оперативної та оперативно-стратегічної ланки. Крім того, планується вперше випробувати радіостанції п'ятого покоління, а також елементи солдатської екіпіровки, яка значно доопрацьована за вимогами Міноборони РФ.

Раніше командувач військами СибВО генерал-лейтенант Володимир Чиркін повідомив, що в оперативно-стратегічних навчаннях "Схід-2010" візьмуть участь більше 15 тис. військовослужбовців та понад 4 тис. одиниць техніки Сибірського військового округу.

Чиркін зазначив, що на полігони, де будуть діяти війська, виведуть всі рухомі пункти управління, тому керівництво військами буде здійснюватися безпосередньо в полі. Він повідомив, що "війська округу будуть виконувати завдання проведення оборонної операції, а також спеціальної операції по локалізації та знищенні іррегулярних збройних формувань в суб'єктах Російської Федерації".

Серед видів бойових дій, які належить вести військам на навчаннях, командувач назвав наступ, оборону, обхід, перехід в контрнаступ, а також тактичні дії з локалізації та знищення бандформувань.

"Ми йдемо від лінійної тактики, від широкомасштабних фронтових операцій. Як показує досвід локальних війн і збройних конфліктів останніх років, у залученні величезної кількості сил і засобів для проведення фронтових і армійських операцій немає необхідності", - підкреслив Чиркін.

Читайте також:

КНДР тимчасово заборонила навігацію в Жовтому морі

У Росії вперше розбився військовий вертоліт Ка-60 "Касатка"

У Криму розпочалися спільні українсько-російські військові навчання

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: