У Росії померла дочка відомої опозиціонерки, яка втекла до України

Ірина Калмикова виїхала з РФ через переслідування з боку влади.

Напередодні російська опозиціонерка Ірина Калмикова дізналася, що її дочка Олеся, яку в Підмосков'ї викрадали невідомі рівно рік тому з метою натиснути на неї, померла, не приходячи до тями в одній з московських лікарень.

Про це Ірині повідомила бабуся її дочки по батьківській лінії. Останній раз Олеся розмовляла зі своєю бабусею телефоном 24 січня, більше на дзвінки не відповідала.

Тільки вчора родичам Калмикової вдалося дізнатися про долю Олесі. Вона померла в одній з московських лікарень 25 січня, не приходячи до тями, попередньо - від запалення легенів.

Смерть Олесі сталася саме того дня, коли Ірина Калмикова разом з молодшим сином Русланом переходила кордон Росії та України, рятуючись від арешту за новою статтею Кримінального кодексу РФ "Неодноразові порушення на мітингах".

Колегу по протестам Ірини Калмикової запросили провести впізнання в морзі, проте жодних подробиць про смерть дівчини не повідомляють.

Сама Калмикова перебуває в Києві у вкрай важкому психологічному стані. У неї немає можливості виїхати в Росію і провести похорон доньки, адже 4 лютого Тверський суд Москви оголосив Ірину у федеральний розшук.

Наразі громадські активісти збирають гроші в допомогу Ірині. Вони мають намір домогтися кремації Олесі і вислати прах дочки її матері в Україну.

Нагадаємо, що рік тому, 2 лютого, дочка Ірини Калмикової була викрадена невідомими чоловіками біля під'їзду свого будинку.

Кілька годин дівчину возили невідомими вулицями, пояснюючи, що її мати робить погано своєю участю в акціях протесту не тільки собі, але і своїй родині, і країні в цілому. Після цього дівчину завезли у невідоме приміщення, обшукали і змусили дивитися пропагандистський фільм телеканалу НТВ "13 друзів хунти" про російську опозицію. У цьому фільмі був, зокрема, і епізод про її матір.

Показавши фільм, невідомі заявили, щоб дівчина передала матері "попередження", після чого її знову довго возили невідомими вулицями і висадили біля того місця, звідки її забирали біля під'їзду її будинку. Після цього Ірині Калмиковій довелося змінити житло і приховувати свою адресу проживання.

Залиште свій коментар

Наступна публікація