Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Росії повторно перевірять підручники з історії, де згадуються Майдан та український Крим

Перевірка, що пройшла у жовтні, невдовольнила деяких "патріотів".

У Росії вирішили повторно перевірити підручник з історії, у якому згадуються Революція Гідності чи "Кримський півострів, що поплив в іншому напрямку", пише "Радіо Свобода" з посиланням на сайт Міністерства освіти і науки РФ.

Зазначається, що така додаткова історико-культурна експертиза була ухвалена рішенням науково-методичної ради міністерства. А провести її має Російська академія наук та надати результати до 27 січня.

Перші перевірки достовірності підручників почалися ще у жовтні 2017 року. Тоді було вирішено ще раз дослідити змалювання подій в Україні 2013–14 років. Ініціатором виступив Сергій Цеков, якого в РФ вважають представником Криму в Раді федерації. Найбільше чиновника обурив підручник "Історія Росії" для 10-го класу,  

Книжка цілком виправдовує анексію Криму, хоча й висвітлює захоплення як "Кримський півострів, який поплив в іншому напрямку, ніж решта України". А також виправдовує підтримку Росією "повстанців" – так називають бойовиків з "ДНР" та "ЛНР" – на частині українського Донбасу, які там названі "народними республіками".

При цьому зазначається, що революція, що почалася в Києві, стала "явищем міжнародної політики". А це не відповідає дійсності, вважає Цеков, оскільки насправді в Києві відбувся "кривавий путч".

Як ухвалила тоді Рада федерації РФ, перевірка мала б стосуватися не лише викладення матеріалу щодо незаконного захоплення Росією українського Криму, аби виправдати його в очах читачів, а й повідомлень про події на материковій частині України, аби вони відповідали офіційній пропаганді Москви.

А тим часом 21 листопада 2017 року в Україні відзначили річницю Революції Гідності. Чотири роки тому люди вийшли на протест, який став початком нової історії. Найважливіше питання для родин Небесної Сотні: чи будуть покарані вбивці їхніх рідних. Більшість з них вкрай зневірені та, кажуть, що усі справи Майдану не просуваються.

ВідеоКолядки Євромайдану. У Чернівцях колядували так, як це було взимку 2014 року

Організатори вирішили зробити такі масові співи щорічними, і цьогоріч фестиваль відбувся вже вчетверте. На нього приїхали майже два десятки колективів з Західної України. Підспівували їм кілька сотень глядачів на центральній площі міста.

Колядки Євромайдану. У Чернівцях колядували так, як це було взимку 2014 року

Залиште свій коментар

Вибір редакції