Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Росії пояснили, як видаватимуть паспорти жителям окупованого Донбасу

Заяви прийматимуть у Ростовській області.

У російському МВС пояснили порядок спрощеної процедури видачі російських паспортів мешканцям окупованого Донбасу. Жителям ЛРН і ДНР внутрішні паспорти громадян Росії видаватимуть у Ростовській області, повідомляє Інтерфакс з посиланням на МВС РФ.

У повідомленні зазначають, що у Ростовської області є всі необхідні умови для цієї процедури, зокрема, матеріально-технічні ресурси і бланкова продукція. Приймання заяв буде здійснюватися через уповноважених осіб ДНР і ЛНР, йдеться у повідомленні. Розгляд заяви триматиме до трьох місяців.  

Отримання російського громадянства можливе без відмови від громадянства України. Таке рішення обґрунтоване "специфікою ситуації, що склалася, і важким становищем громадян України, які проживають на території ДНР і ЛНР". Жителі окупованих територій Донбасу також можуть отримати російський закордонний паспорт.

Нагадаємо, 24 квіття президент РФ Володимир Путін підписав указ про порядок спрощеної процедури видачі російських паспортів мешканцям окупованого Донбасу. В тексті указу йдеться, що Путін ухвалив таке рішення "з метою захисту прав і свобод людини і громадянина" на підставі "загальновизнаних принципів і норм міжнародного права". 

Чинний президент України Петро Порошенко виступив із терміновим зверненням через указ Путіна. Він наголосив, що йдеться "фактично про підготовку Кремлем до наступного кроку агресії проти нашої держави – анексії українського Донбасу або створення російського анклаву в Україні". Українські дипломати також висловили рішучий протест проти указу керівника Росії.  У команді новообраного президента Володимира Зеленського висловили жаль, що цей указ не наближає до вирішення основної мети — припинення вогню. 

Відео Київ звернувся до Радбезу ООН щодо указу Путіна про паспорти мешканцям ОРДЛО

Путін підписав указ, який спрощує процедуру отримання російських документів. Указ уже опублікований на сайті Кремля. Отримати громадянство Росії за спрощеною процедурою, йдеться в указі, можуть люди, які постійно проживають на окупованих територіях Донбасу. Помічник президента Росії Владислав Сурков назвав це боргом перед російськомовними жителями ОРДЛО.    

Київ звернувся до Радбезу ООН щодо указу Путіна про паспорти мешканцям ОРДЛО

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції