У Росії проаналізували добробут громадян: багаті - багатіють, бідні - біднішають

Експерти порівняли, як змінився добробут росіян за 20 років ринкових реформ: доступність житла і послуг, оплачуваних державою, знизилася.

За 20 років ринкових реформ в Росії рівень реальних доходів найбільш забезпечених росіян зріс удвічі, а найбідніших - впав у 1,45 рази.

Про це свідчать дані дослідження Вищої школи економіки, згідно з якими, обсяг споживання населення зріс у 1,45 рази.

Як повідомляється, зведений індекс добробуту зріс менше - на 32%: доступність житла і послуг, оплачуваних державою, знизилася.

Швидкими темпами дорожчали послуги, наголошується в дослідженні. Так, у перерахунку на вартість житлово-комунальних послуг середній дохід впав утричі; доступність кіно, театрів і санаторіїв - удвічі. Держвитрати на дитсадок зросли з 16 до 22% середньорічної зарплати, а з урахуванням особистих коштів - до 27%, на вищу освіту - з 53 до 64 і 65% відповідно.

Добробут зріс в основному за рахунок непродовольчих товарів і товарів тривалого користування: так, кількість телевізорів на сім'ю зросла з 1 до 1,6, автомобілів на 1000 осіб - втричі. Середній реальний дохід на людину, перерахований на сигарети, виріс в 3,2 рази, на алкоголь - в 2,8, на російські автомобілі - у 2,33, одяг і взуття - в 2,26.

На думку експертів, лідерство перших трьох товарів відбиває "підлітковий" характер економіки. "Пити, курити і ганяти на автомобілі стало значно дешевше", - відзначають експерти.

Продуктів на одиницю населення можна купити більше в 1,26 рази - це менше, ніж зросло споживання в цілому: продовольство дорожчало швидше.

Зазначається, що забезпеченість росіян житлом виросла на 40% до 22 кв м на людину. Покращилась якість житла, частка комуналок зменшилася майже в 4 рази.

Читайте також:

В уряді Азарова нарахували рекордну кількість мільйонерів

Більшість українців живуть за 2 тисячі доларів на рік

Українці більше люблять росіян, ніж росіяни українців

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: