У Росії пройшов "день єдиних виборів"

Вибори депутатів місцевих парламентів та мерів відбулися 1 березня у 79 регіонах РФ. Лідірує провладна партія "Єдина Росія".

У Росії відбулися вибори: у перший день весни мешканці федерації обирали депутатів місцевих парламентів та мерів у 79 регіонах.

Явка на виборчих дільницях більшості округів була низькою. Лідерами стали Кабардіно-Балкарія і Татарстан, де голосувати прийшли майже 81% та 72,4% виборців відповідно. При цьому, наприклад, у Хакасії проголосували 46%, у Ненецькому автономному окрузі – 44%. В середньому явка залишилася на рівні минулих виборів.

До Центрвиборчкому РФ не поступало серйозних скарг, які могли б вплинути на волевиявлення громадян, заявив заступник глави ЦВК Леонід Івлев. Втім він зазначив, що в деяких регіонах (не уточнюючи, де саме) надходили скарги від спостерігачів, яким, за їх словами, не видають протоколи. Член ЦВК пояснив, що в регіонах ще не закінчилися вибори і протоколи будуть видані спостерігачам після закінчення голосування.

За підсумками обробки третини бюлетенів в Хакасії 56,91% виборців проголосували за "Єдину Росію".

У трьох з десяти міст, в яких проходили вибори мерів, імена переможців вже відомі - їх мешканці переобрали колишніх мерів. Зокрема, пост мера Анадира зберіг чинний градоначальник, представник "Єдиної Росії" Андрій Щегольков. Переобраний мер Благовещенська (Амурська область), "єдинорос" Олександр Мигуля. Анатолій Міхалев, також висуванець від Єдиної Росії, знову очолить Читу.

У Анадирі і Читі, де також обирали міські законодавчі органи, більшість мандатів отримали "єдинороси".

У п’яти регіонах країни відбувся експеримент з електронного опитування. Крім традиційної форми голосування, громадяни могли висловити свою думку за допомогою спеціального компакт-диска, мобільних телефонів або соціальних карт.

Одне з місць проведення експерименту - закритий населений пункт Райдужний у Володимирській області. Його мешканці могли продублювати свій вибір, пославши sms.

Таємниця голосування повністю зберігалася – як стверджують організатори, номер телефону відстежити неможливо. А двічі послати повідомлення з одного телефону не дасть спеціальна програма. Результати експерименту не матимуть юридичної сили. Дослідники прагнули вивчити соціальне сприйняття населенням таких можливостей.

Читайте також:

Мєдвєдєв: опозиції не місце на Красній площі

Мешканець Оренбурзької області подав до суду на Путіна

Рейтинги Путіна і Мєдвєдєва знижуються

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: