У Росії пропонують повернути Путіну ядерну валізу

У російській системі ядерних валізок виявлена вада - червоної кнопки немає у Путіна.

Колишній депутат Держдуми від партії "Яблуко" Олексій Арбатов знову підняв питання про недосконалість російської системи так званих ядерних валізок з електронною начинкою, які повинні подати сигнал тривоги у разі загрози національній безпеці. Експерт вважає, що серйозні наслідки може мати той факт, що портативного терміналу, підключеного до системи контролю та управління стратегічними ядерними силами РФ, немає у прем'єр-міністра Володимира Путіна. Раніше Арбатов пропонував по-іншому поділити ядерні чемоданчики і закріпити це законом, але парламентарії тоді відхилили його пропозицію.

Перший такий ядерний чемоданчик, який має кодове найменування "Чегет", завжди знаходиться при російському президенті Мєдвєдєві. Термінал Мєдвєдєв отримав при вступі на посаду президента разом з іншими атрибутами державної влади - штандарт і борт № 1.

Дві інші ядерні валізки знаходяться у міністра оборони і начальника Генштабу - такий же розподіл червоних кнопок було прийнято і за часів СРСР, відзначає Foreign Policy. "Чегети" не обладнані ядерної кнопкою, а є передавачами, за якими надходить наказ на пуск ракет. Військові отримують наказ і потім передають його бойовим розрахункам.

Діри в системі ядерних валізок Олексій Арбатов в черговий раз позначив у своїй новій книзі "Рівняння безпеки". Як відзначає Арбатов, за Конституцією РФ президент є головнокомандувачем, однак у випадку, якщо він з якоїсь причини не може виконувати свої обов'язки, повноваження переходять до прем'єр-міністра. На думку експерта, особливе занепокоєння викликає саме такий розвиток подій.

Ситуацію, при якій Путін, якого часто називають реальною силою у владному тандемі, не має ядерної валізки, Арбатов вважає неправильною і небезпечною. Адже ні міністр оборони, ні начальник Генштабу, у яких є доступ до червоної кнопки, не мають конституційного обов'язку приймати рішення про застосування ядерної зброї.

Олексій Арбатов пропонує законодавчо закріпити процес використання валізок і роздати червоні кнопки відповідним особам. У свою чергу, Foreign Policy згадує систему радянської епохи "Периметр", яка у разі загибелі керівництва країни передбачає ухвалення рішення про ядерні ударі групою чергових офіцерів бойового розрахунку. Ця система діє і в сучасній Росії.

Читайте також:

Британія не збільшуватиме свій ядерний арсенал

Україна запропонувала США свої підприємства для утилізації зброї

У Пекіні розповіли, як США врятували Китай від ядерного удару з боку СРСР

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: