У Росії заборонили перевіряти міліціонерів на алкоголізм

У Росії відхилили законопроект, відповідно до якого при прийомі на роботу міліціонерів довелося б тестувати на психічні відхилення, алкогольну та наркотичну залежність.

Рада Федерації відхилила законопроект, відповідно до якого при прийомі на роботу міліціонерів довелося б тестувати на психічні відхилення, алкогольну та наркотичну залежність.

Закон відхилений тому, що Держдума не включила до нього поправки, запропоновані Радою Федерації. Про які саме поправки йде мова, не уточнюється.

Одночасно Рада Федерації схвалила законопроект, що забороняє служити в міліції людям з кримінальним минулим. Відповідно до законопроекту, працювати в міліції не зможуть навіть люди з погашеною судимістю і фігуранти кримінальних справ, закритих за закінченням терміну давності або за примиренням сторін. Це стосується як міліціонерів, які надходять на службу, так і вже працюючих.

Виняток становлять випадки, коли людину перестали переслідувати у зв'язку з амністією і коли справу закрили у зв'язку з його діяльним каяттям. Такі судимості перешкодою для служби в міліції не стануть.

Третій виняток - так звані справи приватного звинувачення: умисне спричинення легкої шкоди здоров'ю, побої, наклеп без обтяжливих обставин і образа. Це кримінальні злочини невеликої тяжкості, спрямовані проти конкретної людини і не являють суспільної небезпеки. Справи про такі злочини можуть закриватися за бажанням потерпілого.

Відповідно до законопроекту, якщо на людину колись заводили справу приватного звинувачення, але потім потерпілий наполіг на закритті справи, - то колишній обвинувачений зможе працювати в міліції.

В даний час до парламенту подається багато законопроектів, що стосуються реформи МВС. Зокрема, в лютому 2010 року президент РФ Дмитро Мєдвєдєв вніс до Держдуми пакет законопроектів, згідно з якими міліціонерів пропонується карати за злочини сильніше, ніж простих громадян. Втім, Конституційний суд запропонував доопрацювати законопроекти.

Одночасно ведеться розробка повністю оновленого закону "Про міліцію". Він буде внесений до Держдуми Мєдвєдєвим до грудня 2010 року.

Читайте також:

У Києві пройде пікет проти катувань та вбивств людей міліціонерами

В Україні майже кожен другий злочин залишається нерозкритим

Екс-майор Димовський зламав огорожу в дачному кооперативі Путіна

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: