У Росії радіють, що за Обами ситуація змінилася на краще

Глава російського МЗС заявив, що настав підходящий момент для того, аби досягти реального поступу у питанні роззброєння.

Прихід до влади в США нової адміністрації Барака Обами змінив ситуацію в міжнародних відносинах, у тому числі в сфері роззброювання.

Про це заявив глава МЗС РФ Сергій Лавров у суботу на прес-конференції в Женеві.

"Що стосується оцінки нинішнього моменту в міжнародних відносинах, - так, прихід адміністрації Барака Обами до влади змінив ситуацію, тому що питанням багатобічного роззброювання приділяється підвищений пріоритет, чого ми не спостерігали у попередньої адміністрації", - сказав він.

За словами Лаврова, "всі у світі переконалися, що розвиток подій за останні роки здобуває занадто тривожний характер".

"Росте розуміння необхідності реальних колективних ефективних кроків по зниженню напруженості, по вибудовуванню нових обмежників у режими нерозповсюдження зброї ядерного знищення і недопущення потрапляння зброї масового знищення і її компонентів у руки недержавних гравців", - підкреслив Лавров.

"Нагромадження всіх цих факторів, і створює ту позитивну критичну масу, що може, я сподіваюся, при політичній волі усіх, вилитися в конкретне рішення, що забезпечує прогрес роззброєння", - додав він.

Лавров заявив, що зараз, вперше після завершення холодної війни, настав підходящий момент для того, аби досягти реального поступу у питанні роззброєння.

Глава МЗС Росії наголосив, що одним з пріоритетів російського уряду є підписання зі США нової угоди про скорочення стратегічної наступальної зброї. За його словами, у новій угоді мають бути включені не лише боєголовки, а й засоби доставки зброї – балістичні ракети та бомбардувальники.

Нагадаємо, 6 березня держсекретар США Гіларі Клінтон сказала, що підписання нової угоди очікується до кінця цього року.

Читайте також:

Новим генсеком НАТО може стати прем’єр Данії

Клінтон переплутала "перезавантаження" з "перевантаженням"

Клінтон: Росія не має права забороняти іншим вступати у НАТО

Гучна відставка у США

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: