Російська мова стала іноземною у Росії: діти знають не більше двох десятків слів

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Російська мова стала іноземною у Росії: діти знають не більше двох десятків слів

У Тиві відмовляються вивчати російську мову / goodvin.info

Прокуратура вимагає повернути вивчення "великого і могутнього" в школах.

Прокуратура Республіки Тива (Росія) у ході перевірки середніх шкіл виявила факти викладання російської мови і російської літератури тувинською мовою.

Початкові класи навчаються на ній повністю. В середніх і старших класах викладається російська мова, але уроки ведуться тувинською.

У прокуратурі зазначили, що викладання російської мови як іноземної неприпустимо, оскільки вона є державною. Крім того, з цієї причини значна кількість школярів провалили держіспит з російської і втратили можливість отримати вищу та середню-технічну освіту.

На адресу керівництва шкіл правоохоронці винесли подання про недопущення подібних порушень. Вчителі, йдеться в документах, які викладали російську мову як іноземну і в недостатньому обсязі, будуть притягнуті до відповідальності.

"Незнання російської мови порушує конституційні права та інтереси громадян, ставить їх у залежність від мовної приналежності, що може позначитися на формуванні культури міжетнічних і міжконфесійних відносин. Державна мова сприяє зміцненню міжнаціональних зв'язків народів Росії в єдиній багатонаціональній державі", - йдеться в повідомленні відомства.

Так, більшість тивінських дітей приходять до школи, знаючи 10 - 20 російських слів, а їхні однолітки в інших регіонах країни мають базовий запас більше 3000 слів.

Наступна публікація