У Росії ще 7 років тому розробили прилад для боротьби зі смертниками

Вчені з Петербургу ще в 2003 році розробили систему, здатну за лічені секунди виявляти вибухівку. Але на її впровадження не знайшлося грошей.

Петербурзькі вчені зі наукового інституту імені Крилова ще сім років тому розробили установку, здатну істотно знизити рівень терористичної загрози в Росії. Але на його впровадження у влади країни не виявилося грошей.

Про необхідність попередження терактів заговорили після вибухів у метро в Москві, які сталися в понеділок і забрали життя 39 людей. Більше 70 опинилися в лікарнях, багато з них – у важкому стані. Зараз російська преса бурхливо обговорює те, що влада могла б за бажання запобігти кривавому теракту.

З'ясувалося, що у 2003 році в Санкт-Петербурзі розробили унікальний прилад, який здатен виявляти вибухівку за лічені секунди - незалежно від того, наскільки щільно і герметично вона упакована.

Наприклад, така установка фіксує 5 кілограмів тротилу за 1 секунду. Якщо вибухівки менше - в межах 100 грамів - буде потрібно 30 секунд.

Вчені підтвердили, що зараз ніде в світі немає установки, яка б могла виявити на людині "пояс шахіда" при проході в метрополітен. Однак вибухівка для цих смертоносних поясів якимось чином доставляється до міста, а петербурзький пристрій здатен з великою точністю виявити її у поїзді, літаку чи автомобілі.

Коштує така установка приблизно 150-180 тисяч доларів (для порівняння - в аеропортах США для виявлення вибухівки застосовуються томографи, кожен з яких коштує до півтора мільйонів доларів). Тому пристроєм вже зацікавилися в Америці, Ізраїлі та Китаї. Установка вже пройшла тестування в Управлінні безпеки перевезень США, зараз дві такі установки тестуються в Китаї.

Читайте також:

Міліція заздалегідь знала про підготовку терактів у Москві

У Москві бояться нових терактів: Саїд Бурятський набрав 30 шахідок

В аеропортах США встановлять "сканери мозку"

"Аль-Каїда" готова використовувати смертниць із силіконовими бомбами в грудях

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: