У Росії спецкомісія дозволила продовжити випробування "Булави"

Міноборони РФ заявило, що спецкомісія, яка займалася розслідуванням причин невдалих пусків ракети "Булава", вирішила продовжувати випробування.

Спеціальна державна комісія, що займалася розслідуванням причин невдалих пусків міжконтинентальної балістичної ракети морського базування "Булава", прийняла рішення про продовження випробувань. Про це заявив заступник міністра оборони Росії Володимир Поповкін на форумі "Технології в машинобудуванні 2010" в Жуковському. До яких висновків дійшла спецкомісія в ході розслідування, Поповкін не уточнив.

Держкомісія була сформована на початку квітня 2010 року. Результати розслідування причин невдалих запусків "Булави" повинні були бути оприлюднені 30 травня 2010, однак вони поки не були озвучені. В кінці травня міністр оборони Росії Анатолій Сердюков заявив, що випробування "Булави" будуть відновлені восени 2010 року. Раніше планувалося провести перші запуски ракети влітку поточного року. За словами Сердюкова, перенесення термінів пов'язане з необхідністю контролю збірки ракет, який повинен допомогти виявити можливі технічні помилки.

До теперішнього часу було вироблено 12 запусків "Булави". З них тільки п'ять були визнані успішними і один - "безумовно успішним". Останній запуск ракети відбувся 9 грудня 2009 року і також виявився невдалим. При кожному невдалому запуску технічні неполадки виявлялися в різних вузлах ракети, що не дозволяло встановити точну причину провалів. У середині квітня 2010 головний конструктор "Булави" Юрій Соломонов припустив, що невдачі ракети пов'язані з порушенням технології виробництва і неналежним контролем якості.

Створенням "Булави", яка в перспективі повинна стати основною зброєю морських стратегічних ядерних сил, займається Московський інститут теплотехніки, який перший розробив ракету наземного базування "Тополь-М". "Булава" буде основним озброєнням стратегічних підводних човнів проекту 955/955А/955У "Борей". Дальність польоту ракети складе близько восьми тисяч кілометрів. "Булава" зможе нести десять ядерних блоків індивідуального наведення потужністю до 150 кілотонн кожен.

Згідно з планами Міністерства оборони Росії, запуски "Булави" в 2010 році будуть проводитися з борту двох підводних човнів - експериментального атомного підводного крейсера "Дмитро Донський" і штатного "Юрія Долгорукого" проекту "Борей". Як очікується, в поточному році буде вироблено щонайменше два запуски міжконтинентальної ракети.

Читайте також:

Міноборони РФ посилило контроль за виробництвом "Булави"

Головний конструктор "Булави" розповів про причини невдалих пусків ракети

Міноборони РФ не відмовиться від ракети "Булава"

Росія відновить випробування "Булави" наступного літа

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: