У Росії спростили надання посвідки на проживання українцям

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Закон набуде чинності за 90 днів.

Президент Росії Володимир Путін підписав закон, який спрощує надання посвідки на проживання в РФ і дозволу на тимчасове проживання низці категорій іноземців, у тому числі громадянам України.

Про це повідомляє "Інтерфакс".

Закон набуде чинності за 90 днів. Він дає право видавати дозвіл на тимчасове проживання поза виділених квот громадянам України, які постійно проживали там і тепер визнані біженцями або якщо вони отримали в Росії тимчасовий притулок.

Термін розгляду заявок на дозвіл на тимчасове проживання буде скорочений з шести до чотирьох місяців. Посвідка на проживання буде видаватися без обмеження терміну дії (зараз видається на п'ять років) за деяким винятком.

Нагадаємо, 24 квітня президент Росії Володимир Путін своїм указом спростив процедуру надання російського громадянства жителям самопроголошених так званих "ДНР" і "ЛНР". Українські дипломати висловили рішучий протест проти цього. Тоді президент Петро Порошенко виступив із терміновим зверненням щодо цієї ситуації. Дії РФ засудили і в штабі на той час переможця президентських виборів Володимира Зеленського. В українському уряді закликали мешканців окупованих територій не приймати російські паспорти, а згодом визнали їх незаконними

1 травня президент Російської Федерації Володимир Путін підписав указ про спрощений порядок отримання російського громадянства для окремих категорій громадян України. Зокрема, жителів окупованих територій і біженців з Донбасу і Криму.

8 травня Кабмін визнав незаконними російські паспорти, видані мешканцям окупованого Донбасу - насамперед Луганської та Донецької областей. У рішенні передбачений перелік так званих підрозділів, уповноважених РФ на видавання паспортів.

Згодом Путін розширив спрощену процедуру отримання російського паспорта на весь Донбас, тобто для українців, які жили раніше в будь-якому районі Луганської або Донецької областей України.

Відео В Офісі президента звістку про рішення Путіна щодо паспортів зустріли "із сумом та обуренням"

У публікації зазначають, розуміють, що указ російського президента спрямований на людей, що вимушені проживати на тимчасово окупованих територіях. В Офісі президента України також зазначили, що глава держави доручив МЗС розробити механізм надання громадянства етнічним українцям з дружніх країн.  

В Офісі президента звістку про рішення Путіна щодо паспортів зустріли "із сумом та обуренням"

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції