У Росії суд "повісив" на іспанця, пов'язаного з ЮКОСом, відмивання 13 млрд доларів

Суд вважає повністю доведеною провину екс-глави підконтрольної ЮКОСу компанії "Фаргойл" Антоніо Вальдеса-Гарсію в розкраданні у компанії та легалізації 13 млрд доларів.

Басманний суд Москви в понеділок, 18 липня, заочно засудив громадянина Іспанії Антоніо Вальдеса-Гарсію, визнавши його винним у мільярдних махінаціях з грошима ЮКОСа. Суд вважає повністю доведеною провину екс-глави підконтрольної ЮКОСу компанії "Фаргойл" в розкраданні у компанії та легалізації 13 млрд доларів.

Слідчі назвали організаторами цієї афери Михайла Ходорковського і Платона Лебедєва.

На думку суду, розкрадання було вчинено шляхом закупівлі сировини за значно заниженими цінами. В аналогічній схемі розкрадання звинуватили Ходорковському і Лебедєву під час другого процесу проти них.

Оголошення вироку триває. Держобвинувач раніше попросив суд призначить іспанцеві покарання у вигляді 13 років ув'язнення в колонії суворого режиму. Однак відбувати цей термін Антоніо Вальдес-Гарсіа напевно не буде - він проживає в Іспанії і повертатися в РФ, очевидно, не має наміру. Іспанські власті відмовилися видати його для суду до Росії.

Кримінальну справу стосовно Вальдеса-Гарсії і колишніх керівників "дочок" ЮКОСа, Володимира Переверзіна та Володимира Малаховського, розглядалося Басманним судом ще в 2007 році. Бізнесменів звинуватили в привласненні або розтраті 13 млрд доларів, з яких 8,5 млрд доларів були легалізовані.

Вальдес-Гарсіа тоді зумів виїхати з Росії, а двоє інших фігурантів було засуджено до 11 і 12 років колонії суворого режиму. Справа стосовно Вальдес-Гарсіа було виділено в окреме провадження.

У справі Вальдеса-Гарсії свідками в суді виступали засуджені екс-глава ЮКОСа Михайло Ходорковський і колишній керівник МФО "МЕНАТЕП" Платон Лебедєв. Обидва запевнили, що громадянин Іспанії невинний і грошей вкрасти не міг – у нього для цього не було повноважень.

Лебедєв запевнив, що про людину з прізвищем Вальдес-Гарсіа дізнався лише в 2007 році з матеріалів кримінальної справи та повідомлень ЗМІ.

У 2005 році екс-гендиректор ТОВ "Фаргойл" був одним з обвинувачених у справі про розкрадання грошових коштів ЮКОСа.

За деякими даними, він добровільно звернувся до правоохоронців з проханням надати йому державний захист в обмін на співпрацю зі слідством. Але після прибуття в Росію Вальдес-Гарсіа був арештований. Проте, у 2007 році йому вдалося втекти. У квітні 2009 року Вальдес-Гарсія був затриманий в Іспанії. Пізніше Росія отримала від Іспанії відмову у його видачі. Іспанська влада визнала, що в Росії Вальдес-Гарсіа може піддатися жорстокому поводженню з боку правоохоронних органів

Читайте також:

Ходорковський приїхав в нову колонію на білому автозаку і потрапив у немилість місцевих

Ходорковський пригрозив Кремлю "арабським сценарієм"

Ходорковського і Лебедєва визнали в'язнями совісті

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: