У Росії в рамках "боротьби з чумою" на очах у дітей спалили коней і розстріляли собак

За наказом чиновників в осередку спалаху африканської чуми знищили усіх тварин. Коней облили бензином і спалили, притискаючи ковшем трактора, щоб не вирвалися.

У стайні під Дзержинськом
Комсомольская правда
У стайні під Дзержинськом незадовго до трагедії
У Нижегородській області Росії "у зв'язку з африканською чумою свиней" живцем спалили стайню з кіньми і пристрелили 5 собак і кішку.

Хоча в районі було введено карантин, а для людини та інших тварин ця хвороба не небезпечна, ветеринарні лікарі провели під Дзержинському масштабну зачистку: знищили всю живність - коней, собак, кішок. Справжня трагедія розігралася в стайні поблизу селища Дачний, її свідками стали десятки людей, серед яких були і діти.

"Було вже дуже пізно. Ми були у стайні, зі мною було ще кілька дівчаток, які щодня приходили доглядати за конячками. І тут до нас заходять "гості". Люди у формі не представилися, не показали жодних посвідчень, а просто сказали: "Карантин". Якби я знала, що це означає, викрала б коней подалі звідти. Рятувала б їх... Близько півночі до мене підійшов міліціонер і сказав, що тільки що прийшов наказ спалити всіх коней", - розповіла господиня невеликої стайні під Дзержинськом Катерина Шувалова.

Жінка кинулася до коней, хотіла їм відкрити двері і випустити на волю, але правоохоронці, зі слів Шувалової, "допомогли" усім вийти на вулицю. У стайні було шестеро конячок: одна - поні, дві скоро мали принести потомство.

Поки діти і господиня стайні плакали і намагалися якось завадити живодерами, ветеринари вкололи коням снодійне або заспокійливе, облили бензином і підпалили.

"Конячкам було дуже боляче, вони всі розуміли. Мабуть, їм вкололи зовсім мало ліків. Вони вставали прямо з багаття, але у них не виходило... Їх ще ковшем трактора притискали, щоб не вирвалися. Вони дивилися на нас, хотіли, щоб ми їм допомогли, врятували. Але нас не пускали. Я ненавиджу тих людей, хто це зробив", - зізналася школярка Ольга Шибарева, яка уже кілька років поспіль доглядала за цими кіньми.

Після того, що сталося господиня спаленої стайні зомліла. Коли її коней живцем спалили, на її очах пристрелили ще 5 собак і кішку. Без свідомості жінку відвезли на швидкій.

21 лютого біля колишньої конюшні пройшов своєрідний мітинг. Небайдужі люди принесли квіти, а потім з плакатами: "За що ви спалили коней?" прийшли до мерії Дзержинська.

Заступник керівника комітету державного ветнагляду по Нижегородській області Дмитро Нікулін заявив, що вони виконували наказ.

"Якби не було ухвалене рішення знищити все - і тварин, і будівлі - безпосередньо в зоні осередку, то збудник небезпечної хвороби запросто міг би поширитися по всій Росії! Він 200 днів зберігає життя навіть при сильному морозі, а тут мешкали щури, собаки, кішки, коні", - пояснив чиновник.

"Що стосується жорстокого поводження з кіньми, то можу заявити відповідально: все це брехня! Жодних дітей в той момент не було, на місці працювала група з евтаназії. Коней присипляли, і лише після цього знищували. Господарі стайні всіляко перешкоджали знищенню своїх вихованців. З одного боку, це зрозуміло, вони цих тварин виростили, вони для них майже рідні. Але з іншого боку, вони не давали працювати службам ветеринарів і прокуратури, які були при виконанні службового обов'язку", - заявив Нікулін.

Читайте також:

У Росії 300 тисяч курчат-бройлерів викинули гинути на мороз

Кияни купують елітних собак і викидають їх на вулицю

Під Одесою багатодітна родина з'їла зграю лебедів

Путін вирізав з грудей оленя серце і подарував його Берлусконі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: