У Росії видали книгу "Чому Брежнєв не зміг стати Путіним"

Депутат російської Держдуми розкрив маловідомі факти з життя Леоніда Брежнєва: як він катав на машині Ніксона і три дні пив горілку після смерті Сталіна.

Депутат Держдуми Росії Олександр Хінштейн написав книгу про епоху застою та Генерального секретаря ЦК КПРС Леоніда Брежнєва. У книзі під назвою "Чому Брежнєв не зміг стати Путіним. Казка про втрачений час" розповідається про маловідомі факти про життя і діяльність радянського лідера.

"Брежнєв не завжди був старим, немічним маразматиком. У перше десятиліття владарювання це був енергійний і досить ліберальний правитель", - пише Хінштейн.

На його думку, "ранній" Брежнєв багато в чому передбачив те, що зробив потім Володимир Путін - його основна ставка теж була зроблена на задоволення "зростаючих матеріальних потреб".

"Головними рисами цієї людини, - згадує охоронець генсека Володимир Медведєв, - були, як не дивно, зухвалість, відчайдушність, молодецтво".

Зберігся вельми красномовний фотознімок: Брежнєв сидить за кермом "Лінкольна", поруч, на пасажирському сидінні, - президент США Ніксон, який ще не оправився ще від шоку: тільки-тільки Леонід Ілліч продемонстрував йому свої навички екстремального водіння.

Інший пасажир генсека - помічник президента Генрі Кіссінджер - також пережив таку їзду. Він потім так описував свої враження: "Можна було тільки молитися, щоб на найближчому перехресті з'явився який-небудь поліцейський і поклав кінець цій божевільній гонці. Але хто б наважився зупинити машину Генерального секретаря партії?"

Розповідає Хінштейн історію, як йшла бурхлива робота над текстами промов, і у творчому запалі один з спічрайтерів крикнув генсеку: "А ти, дурню, мовчи! Ти чого встряєш?".

"Над столом зависла тиша. Брежнєв же лише вийшов за двері і довго ходив коридором, бурмочучи під ніс: "Ні, я не дурень! Я Генеральний секретар!.. Це, хлопці, ви даремно...", - пише автор.

Ще одна цікава історія – про Брежнєва і Йосипа Сталіна. Брежнєву так не терпілося подивитися зблизька на живого Сталіна, що на святковий прийом він примчав одним з перших і заздалегідь підійшов до того місця, звідки мав з'явитися Вождь. Але стався конфуз.

"Коли він вийшов, - зі сміхом розповідав Брежнєв у вузькому колі багатьма роками пізніше, - я рвонув і перекинув столик з пляшками і запасними тарілками. Штук тридцять їх, напевно, було. Всі - вщент. Але зійшло".

Леонід Брежнєв
AFP
Численні анекдоти про Брежнєва досі сприймаються майже як історична реальність
А вже під старість Леонід Ілліч згадував, як після смерті Сталіна він сидів три дні, зачинившись у квартирі, відчайдушно пив гірку разом з кількома такими ж "лишенцями" і чекав, коли ж за ним прийдуть.

"Чим далі від брежнєвської епохи, названої вже в перебудову застоєм, тим частіше про неї згадують із симпатією. Про Брежнєва, який очолював країну довгих 18 років, прийнято згадувати без тіні будь-якої поваги. "Бровеносець у темряві", "батько застою", "маразматик-геронтофіл". Численні анекдоти про нього досі сприймаються майже як історична реальність: "Товариші! Вчора, коли ховали товариша Суслова і заграла музика, ніхто з членів Політбюро не здогадався запросити жінок на танець ... До речі, а куди подівся товариш Суслов?.."

"Рано чи пізно історії слід остаточно розставити все по своїх місцях. Я не закликаю посмертно зводити Брежнєва на п'єдестал. За своїми вчинками - принаймні першої половини правління - Брежнєв цілком гідний ... ну як мінімум елементарної людської поваги", - констатує Хінштейн.

Читайте також:

Кравчук: через холуїв Януковича винесуть, як Брежнєва

Екс-міністр розповів, як Єльцин "розіграв" путч, а сам пив горілку в підвалі

Смерть Черномирдіна: Росія згадує "ядерний чемоданчик" і "царське полювання"

Клінтон розповів, як п'яний Єльцин в одних трусах ловив таксі біля Білого дому

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: