У Росії відгукнулися на вердикт польських слідчих про вибух у президентському літаку Качинського

Дата публікації
Перегляди
3826
У Росії відгукнулися на вердикт польських слідчих про вибух у президентському літаку Качинського

Getty Images

Росіяни назвали висновки експертів із Польщі незрозумілими.

Причин для перегляду озвученої ще в 2011 році офіційної версії катастрофи під Смоленськом літака Ту-154 президента Польщі Леха Качинського не існує. На цьому наголосила офіційний представник слідчого комітету РФ Світлана Петренко у відповідь на заяви поляків про знайдені сліди вибуху на крилі авіалайнера.

"Абсолютно незрозуміло, на чому ґрунтуються ці чергові висновки польських експертів. При проведенні одразу після катастрофи балістичної і вибухотехнічної експертиз ніяких ознак впливу на літак вибухових речовин виявлено не було", - сказала вона. Петренко зауважила, що "і російські, і польські експерти ще в 2011 році прийшли до однозначного висновку, що саме зіткнення з березою призвело до початку руйнування повітряного судна, ніяких руйнувань судна до зіткнення з березою не було".

Польські слідчі виявили нові деталі катастрофи під Смоленськом

Польські слідчі виявили нові деталі катастрофи під Смоленськом

Представник слідчого комітету РФ наголосила на тому, що уламки лайнера зберігаються в Росії в якості речових доказів. "При цьому ніяких додаткових оглядів або досліджень уламків літака польською стороною, в тому числі членами нової польської комісії з розслідування, з 2014 року не проводилося", - заявила Петренко.

Авіакатастрофа сталася у 2010 році – літак розбився при заході на посадку в аеропорту "Смоленськ-Північний". На борту перебували 96 осіб: 88 пасажирів і 8 членів екіпажу. Днями в Польщі повідомили, що на лівому крилі літака виявили сліди вибуху. Про це заявила речниця спеціальної комісії з повторного розслідування Марта Пальонек. "Руйнування крила почалося до берези, численні руйнування лівого крила літака Ту-154М мають сліди вибуху", - заявила вона.