У Росії відкрили провадження у зв'язку з незаконним затриманням журналіста Голунова

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Провадження відкрито за статтею "перевищення посадових повноважень".

Слідчий комітет Росії порушив кримінальну справу у зв'язку з його незаконним затриманням журналіста видання Meduza Івана Голунова торік у червні.

Про це Голунов повідомив у своєму Telegram-каналі. 

За словами журналіста, він отримав повідомлення від Слідчого комітету. Провадження відкрито за статтею "перевищення посадових повноважень із заподіянням тяжких наслідків". Утім, у постанові не вказано, чи є у  цій кримінальній справі фігуранти.

Адвокат журналіста Сергій Бадамшин повідомив, що наразі у справі нема ні підозрюваних, ні обвинувачених. 

Як повідомлялося, у грудні 2019 року Голунов подав заяву до ФСБ про те, що під час затримання у червні ниншнього року його били співробітники поліції. Він просив зареєструвати повідомлення про злочин: підкидання наркотиків в його особисті речі і житло, незаконне застосування насильства та спецзасобів. Дії поліцейських підпадають під статтю "перевищення посадових повноважень із застосуванням насильства чи загрози його застосування".

Нагадаємо, журналіста видання Meduza Івана Голунова затримали 6 червня 2019 року в центрі Москви. Поліція стверджує, що у нього, а також в його квартирі були виявлені наркотики, які нібито призначалися для збуту. Сам Голунов провину заперечує і стверджує, що наркотики йому підкинули. Звинувачення в незаконному виробництві, збуті або пересиланні наркотичних засобів журналісту висунули 8 червня. У той же день Нікулінський районний суд Москви ухвалив рішення про його домашній арешт на два місяці. 

Через кілька днів, 11 червня, на тлі суспільного обурення та відсутності доказів справу проти Голунова було закрито12 травня у Москві пройшла акція на підтримку Голунова, яку не узгодили із московською владою. Тоді під час заходу затримали понад 400 осіб. Їх звинуватили за участь у несанкціонованому зібранні та за вигукування антиурядового гасла "Іван Голунов".

Відео Поліція затримала понад двохсот людей, які прийшли на марш у підтримку журналіста Івана Голунова

Затримали журналістів видань "Медуза", "Дождь", "Reuters", "Коммерсант", "Эхо Москвы", також представників кількох іноземних ЗМІ. І відомого російського опозиціонера Олексія Навального. Сам же Іван Голунов кілька днів був за гратами, йому інкримінували збут наркотиків. Але звинувачення правоохоронці так і не підтвердили. А за журналіста вступилися багато росіян. Як все відбувалося і чому сам Голунов на акцію не прийшов – дивіться просто зараз.    

Поліція затримала понад двохсот людей, які прийшли на марш у підтримку журналіста Івана Голунова

Залиште свій коментар

Вибір редакції