У Росії видворення польського історика пояснили відповіддю на "недружній крок" Польщі

У Росії видворення польського історика пояснили відповіддю на "недружній крок" Польщі

Фото: Reuters

Варшава нещодавно вислала з країни російського історика.

Польського історика Генріха Глембоцького видворили з Росії у відповідь на "недружній крок" Польщі.

Про це заявила офіційний представник МЗС РФ Марія Захарова, передає Медуза.

За її словами, раніше Польща вислала з країни російського історика "за абсурдними звинуваченнями". Захарова не назвала ім'я цього вченого, але видання припускає, що мова йде про професора Новосибірського державного технічного університету Дмитра Карнаухова.

Історик жив у Польщі з 2013 року, викладав в місцевих університетах, а також співпрацював з Російським інститутом стратегічних досліджень. 11 жовтня 2017 Польща депортувала його з країни за звинуваченням у діяльності "з елементами гібридної війни", спрямованої "на користь ворожої держави".

Що стосується польського історика Глембоцького, то, за словами Захарової, він покинув територію Росії 25 листопада.

Нагадаємо, у Москві ФСБ затримала польського історика Генріха Глембоцького, який проводив дослідження в російських архівах, і зажадала аби він залишив РФ. Глембоцький вивчав польсько-російські відносини у 19-20 ст., яким присвятив низку наукових праць. У листопаді він прочитав дві лекції, присвячені річниці "Польської операції НКВС 1937-1938 рр". Через рішення ФСБ він не отримає доступ до архівів, а це може зупинити дослідження, якими вчений займається 25 років.

Повʼязані теми:

Наступна публікація