У Росії відзначатимуть День Перемоги над Японією

Держдума може прийняти закон про святкування Дня Перемоги над мілітарістською Японією.

Найближчим часом у Держдуму надійде законопроект про затвердження нового державного свята - перемоги над мілітаристською Японією, що збігається з закінченням Другої Світової війни.

Джерело, близьке до адміністрації президента РФ, повідомило, що у проекту хороші шанси пройти через нижню і верхню палати парламенту і дійти до глави держави. Це пояснюється тим, що санкція на розробку законопроекту був дана особисто керівником кремлівської адміністрації Сергієм Наришкіним. Також відомо, що одним з головних лобістів ініціативи є спікер Держдуми Борис Гризлов.

Щоправда, розробники закону поки остаточно не визначилися, який день встановити як святкового - 2 або 3 вересня, а також хто саме виступить автором законопроекту. Ще одним, найменш ймовірним, кандидатом на звання другого Дня Перемоги є 2 лютого.

18 березня 2010 року про перспективу відзначати день перемоги над мілітаристською Японією висловився спікер Ради Федерації Сергій Миронов. Він запропонував включити нове свято в офіційний календар пам'ятних дат, коли виступав на науково-практичній конференції "Азіатсько-Тихоокеанський регіон і національна безпека РФ". На думку Миронова, день перемоги над Японією повинен нагадувати громадськості про право Росії на Курильські острови.

З 1941 року між СРСР і Японією діяв пакт про нейтралітет. Радянсько-японська війна почалася 8 серпня 1945 року, незабаром після того, як США завдали по Японії перший ядерний удар. Війна була оголошена Радянським Союзом, який 5 квітня 1945-го в односторонньому порядку вийшов з пакту про нейтралітет, і тривала менше місяця. Військові дії були спрямовані на те, щоб змусити Японію прийняти умови Потсдамської декларації, яка визначала умови капітуляції японців. Радянські війська в основному вели бойові дії в Маньчжурії.

Офіційно японці капітулювали 2 вересня, проте умови Потсдамського угоди вони погодилися прийняти ще 10 серпня після другого ядерного удару, нанесеного США. 3 вересня вийшов указ Президії Верховної Ради СРСР, який оголосив про перемогу над Японією. 2 лютого 1946 року був виданий указ, що проголосив, що "всі землі, надра і води Сахаліну і Курильських островів є власністю Союзу Радянських Соціалістичних Республік".

Читайте також:

Японія остаточно оголосила Курили "незаконно окупованими"

Курили йдуть від Японії в бік Росії зі швидкістю 18 мм на рік

Новий прем'єр Японії вирішив укласти з Росією мир

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: