У Росії випробують вакцину проти свинячого грипу на 130 добровольцях

Волонтери мають бути тверезі і не хворі, заявляють лікарі. Крім того, волонтерів має бути у два рази більше, бо весь час трапляються накладки.

Розташований в Санкт-Петербурзі Інститут грипу РАМН у четвер починає клінічні випробування вітчизняної вакцини проти грипу A/H1N1.

На 130 добровольцях учені випробують два види ліків, розроблених "НПО "Мікроген", - живу інтраназальную вакцину (вводиться в ніс), вироблену в Іркутську, та інактивовану суб'єдиничну моновакцину, винайдену в Уфі. 60 волонтерів одержать дозу одних ліків, ще на 70 перевірятимуть дію другої вакцини.

За словами керівника лабораторії вивчення нових засобів захисту від вірусних інфекцій НДІ грипу РАМН Маріани Єрофєєвої, вже підібрані 150 волонтерів, але, як показує практика, в таких випадках людей потрібно в два рази більше, оскільки не обходиться без накладок.

Стати добровольцем може здорова людина у віці від 18 до 60 років. Волонтер в обов'язковому порядку повинен пройти повне обстеження. Не допускаються люди з хронічними захворюваннями, алергіки, алкоголіки або наркомани. За словами Єрофєєвої, охочих прийняти участь у випробуваннях вакцини дуже багато. Є такі, кого перш за все цікавить грошова винагорода, інші вважають участь в медичному експерименті моральним боргом.

Волонтерам заплатять по 8-10 тисяч рублів. Гроші вони одержать частинами. Крім того, добровольці укладуть договір про добровільну згоду, який передбачає і виплату страховки при нещасному випадку. Суму страховки на випадок небезпечних наслідків не розголошують. Добровольцю гарантують безкоштовне лікування при можливих ускладненнях.

Після вакцинації пацієнти проведуть в клініці від трьох днів до тижня. Потім вони повинні будуть приходити на обстеження в певні дні. Експеримент продовжиться місяць, після чого результати передадуть в Інститут вакцин і сироваток ім. Мечникова і Росздравнадзор. Якщо вакцину визнають за дієву, то її виробництво поставлять на потік. Передбачається, що вже до січня буде випущено 40 млн доз ліків.

Нагадаємо, що в даний час кількість хворих свинячим грипом в Росії досягло 142 чоловік в різних регіонах, зокрема в Москві і Санкт-Петербурзі.

Читайте також:

В Індії вперше грип А передався від однієї людини до іншої

Ізраїль планує провести вакцинацію всього населення від грипу A

Число жертв грипу А у світі наблизилося до тисячі

Французи почали масовий випуск вакцини проти грипу А

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: