У Росії почалася підготовка до третього процесу над Ходорковським

В Інтернет виклали фільм-"розслідування", в якому Ходорковський прямо називається "серійним вбивцею". Експерти не виключають, що це - підготовка до третьої справи проти ЮКОСа.

Ходорковський. Труб(п)и
Заставка фільму "Ходорковський. Труб(п)и"
В Інтернет виклали фільм журналіста Андрія Караулова "Ходорковський. Труб(п)и", в якому екс-главу ЮКОСа Михайла Ходорковського намагаються викрити в організації серії вбивств. Експерти пов'язують плівку з підготовкою до слідства у можливій третій справі ЮКОСа.

Фільм зроблений на основі сюжетів з архіву закритої програми "Момент істини". 50-хвилинне відео розповідає про боротьбу народної артистки Світлани Врагової з банком МЕНАТЕП за свою квартиру в московському будинку в Колпачному провулку, який банк намагався розселити наприкінці 90-х років.

За словами Врагової, вона не хотіла виїжджати з будинку, яким зацікавився МЕНАТЕП, і в результаті втратила все своє майно: квартира була зруйнована, а меблі і речі вивезені і зіпсовані невідомими.

На думку Врагової, те, що вона "зараз жива, - це випадковість". Серед передбачуваних жертв конфлікту з МЕНАТЕП актриса назвала мешканця того ж будинку, убитого в підмосковних Люберцях, і вірменську сім'ю, яка жила в квартирі поверхом вище самої Врагової: ця сім'я, за її словами, "зникла".

У фільмі Ходорковський прямо називається "серійним вбивцею", винним у розправі над мером Нафтоюганська Юрієм Петухоимв і подружжям Горіних - кілерами, які працювали на службу безпеки ЮКОСа. За звинуваченням у замовленні цих вбивств до довічного ув'язнення засуджений колишній начальник служби безпеки ЮКОСа Олексій Пічугін.

Караулов запевнив, що зняв цей фільм виключно за власною ініціативою. За його словами, з 2003 року його передача "Момент істини" на ТБ Центрі веде власне розслідування кримінальних злочинів Ходорковського, і тепер було вирішено зібрати ці сюжети в єдину картину. Як зазначив журналіст, раніше він відправляв безліч запитів до правоохоронних органів, вимагаючи розслідувати злочинну діяльність екс-голови ЮКОСа, але реакції не дочекався.

Раніше Караулов заявляв, що фільм знятий за підтримки спонсорів і обіцяв пізніше розкрити їх імена, але тепер він стверджує протилежне, підкреслюючи, що зйомки нічого не коштували: "Ми зібрали до купи наші старі сюжети, а всі мої друзі, які виступили в роботі, знімалися безкоштовно ".

Як заявив Караулов, "фільм монтувався рівно один день, тому що мені набридла істерика, яка навколо відбувається".

Журналіст категорично відкинув взаємозв'язок між ймовірною третьою справою, яка готується проти Ходорковського, і виходом свого фільму. Експерти ж упевнені, що поява фільму тісно пов'язана із зверненням 45 представників культури, мистецтва і науки до правозахисної організації Amnesty International з проханням визнати Ходорковського і Лебедєва в'язнями совісті.

Адвокат Михайла Ходорковського Вадим Клювгант напередодні заявив, що не бажає коментувати твір Караулова – "цю тухлятину 10-15-річної давнини" - і може лише "поспівчувати замовникам всієї цієї пропагандистської каламуті завіральної, що у них бюджети освоюються за такої низької якості виконання".

Утім, на думку політолога Станіслава Бєлковського, фільм не буде мати серйозних наслідків для Ходорковського, зокрема, не стане підставою для порушення третьої кримінальної справи проти нього.

"Для третьої справи потрібні нові свідчення, а наскільки мені відомо, таких свідчень ніхто не давав", - пояснив експерт.

Раніше про те, що у Ходорковського "руки в крові", сказав прем'єр-міністр Володимир Путін. На думку Бєлковського, "заявляючи про причетність Ходорковського до вбивств, Путін виправдовує сам себе", пояснюючи таким чином величезний термін покарання Ходорковському і колишньому главі МФО МЕНАТЕП Платону Лебедєву (у грудні минулого року обидва отримали 14 років ув'язнення на додачу до 8 років, які вони уже майже відбули).

Читайте також:

Син Ходорковського: Путін тримає батька за ґратами, бо боїться його

Проти Ходорковського можуть порушити третю справу

Борис Акунін розробив план звільнення Ходорковського

Путін про Ходорковського: у цієї людини кров на руках

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: