У Росії випустили шкільні зошити, які прославляють льотчиків Гітлера

На обкладинці зошитів розмістили інформацію про те, що нацистські льотчики безроздільно панували в небі у роки Дрігої світової війни. Тираж негайно вилучили з продажу.

У Пензенській області Росія спалахнув скандал навколо шкільних зошитів. Співробітники однієї з місцевих фірм надрукували на обкладинках зображення російського винищувача і розмістили історичну довідку, за якою в роки Другої світової війни в небі "безроздільно" панували льотчики Luftwaffe.

"Найкращими льотчиками - асами Другої світової війни вважаються німці, і саме ті з них, хто воював у нас, на Східному фронті, і збивав наші літаки", - зазначено у довідці.

Обкладинки були визнані "скандальними" і зараз їх можна знайти тільки в Інтернеті - тираж вже вилучили з продажу, а винним вказали на помилки. У прокуратурі області повідомили, що за фактом публікації "неоднозначного тексту" проводяться перевірочні заходи.

За словами виробника, оформлення зошитів вони замовляли у дизайнерській студії.

Співробітниця рекламного агентства "Аліго" Людмила Аблізіна пояснила: "Просто тема була авіаційна. Вирішили підібрати таке. Може бути, трошки непродумано вийшло саме з цим написом. Історію світової авіації не змінити, а в даному випадку був використаний сухий історичний факт, який не може бути пропагандою ".

Утім, на думку російських істориків, перевага Luftwaffe була не настільки очевидним. Просто в німців підрахунок збитих літаків був трохи іншим.

"У німців враховувався не тільки збитий літак, якщо це бомбардувальник, у якого 4 мотора, то за кількістю збитих моторів льотчику зараховувалися 4 збитих літака. Ставитися до цієї інформації потрібно, безумовно, обережно. Не просто голі факти, а з поясненням якихось фахівців", - розповів провідний спеціаліст Пензенського краєзнавчого музею Геннадій Тамбовцев.

У прокуратурі вже запросили зразки зошитів, зміст напису на яких перевірять представники міністерства освіти регіону та історики. Їм належить визначити, чи можливо друкувати подібну інформацію на обкладинках учнівських зошитів. І тільки за результатами цієї роботи прокуратура зможе вирішити, чи залучати виробників "непатріотичних" канцтоварів до відповідальності.

Цікаво, що тим часом Росія внесла на розгляд профільного комітету Генеральної асамблеї ООН проект резолюції, яка засуджує прославляння нацизму, зокрема ветеранів Ваффен СС, а також спаплюження пам'ятників борців з фашизмом.

Читайте також:

Росія просить ООН засудити героїзацію нацизму

Колишній есесівець очолив комісію з питань громадянства у Латвії

У Єкатеринбурзі розписали дерева гаслами "Гітлер живий"

США відтворили бомбардувальник, з яким Гітлер сподівався виграти війну

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: