Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Росії визнали екстремізмом цитату зі Старого Заповіту

Її знайшли у літературі Свідків Єгови, які в РФ заборонені.

У російському Кірові працівники Вятського державного університету (ВятДУ) під час експертизи літератури, вилученої у Свідків Єгови, знайшли екстремізм у цитаті зі Старого Заповіту.

Про це пише місцеве видання 7х7, в розпорядженні якого є висновки лінгвістів.

Так, експерти ВятДУ досліджували книги, журнали та брошури, вилучені восени 2018 року у Свідків Єгови – вони на території РФ вважають екстремістською організацією.

Лінгвісти мали визначити, чи є в літературі заклики до насильницьких або дискримінаційних дій проти будь-якої національної, релігійної чи соціальної групи. Вони їх знайшли.

Злочинною виявилася фраза "успадкують праведні землю, і повік будуть жити на ній" - це дослівна цитата псалма 36:29 зі Старого Заповіту. На думку лінгвістів, у цій фразі є "пропаганда неповноцінності" за ознакою релігійної належності.

"Відбувається інформування об'єкта загрози - "неправедників" - про можливість застосування до них насильницьких дій ― смерті, яскраво простежується демонстрація зневажливого (презирливого, агресивного) ставлення до групи осіб за ознакою релігійної належності. Відбувається протиставлення аудиторії за ознакою "свої" та "чужі", оповіщення про домінантний стан очікування насильницьких дій щодо іновірців, заклик до вчинення акту фізичної агресії у формі заподіяння смерті "неправедникам", ― цитує видання експертизу.

Водночас лінгвісти визнали, що в літературі "Свідків Єгови" немає закликів до руйнування чого-небудь або до впливу на органи влади.

Нагадаємо, у тому ж Кірові в екстремізмі підозрювали активіста, в якого під час обшуків знайшли книгу Бориса Нємцова "Путін. Війна", друковані матеріали руху "Відкрита Росія" Михайла Ходорковського і український прапор.

ВідеоУперше від окупації Криму силовики РФ затримали двох жінок-активісток

Напередодні їх схопили у Джанкої та Бахчисараї та відвезли до Сімферополя, там кілька годин тримали в так званому центрі протидії екстремізму. В обох кримських татарок по четверо дітей, обидві активістки "Кримської солідарності".    

Уперше від окупації Криму силовики РФ затримали двох жінок-активісток

Залиште свій коментар

Вибір редакції