У Росії визнали назву країни "Білорусь"

У департаменті інформації і друку МЗС Росії пояснили, що при назві зарубіжних країн там керуються правилами російської мови.

У Міністерстві закордонних справ Росії заявили, що в Росії Білорусь правильно називати "Білорусією", а в офіційних документах використовується написання "Республіка Білорусь". Раніше білоруські журналісти попросили президента Росії Дмитра Медведєва називати їх країну Білоруссю, і Медведєв з цим погодився.

У департаменті інформації і друку МЗС Росії пояснили, що при назві зарубіжних країн там керуються правилами російської мови. "Білорусь для нас, для них - Білорусь. Тим не менш, у наших офіційних документах це проходить як" Республіка Білорусь ", - заявив представник Смоленської площі.

Тему навколо офіційної назви Білорусі в Росії підняли журналісти з цієї країни на зустрічі з президентом Росії Дмитром Медведєвим. Один з гостей попросив російського лідера іменувати його країну Білоруссю. У відповідь президент погодився називати партнера по Союзу "Білоруссю" і підкреслив, що наполягає саме на такій вимові.

Пізніше Міністерство юстиції Росії пообіцяло надалі використовувати тільки офіційну назву Республіки Білорусь і не називати її Білорусією. "При проведенні експертиз усіх нормативно-правових актів російський Мін'юст буде перевіряти правильність написання назви Білорусі", - сказав міністр юстиції Росії Олександр Коновалов в Мінську на засіданні об'єднаної колегії міністерств юстиції країн Союзної держави.

Він пообіцяв направити відповідне інформаційний лист до всіх органів юстиції, а також в уряд і адміністрацію президента. Представники білоруського Мін'юсту, у свою чергу, звернули увагу російських колег на те, що в нормативно-правових актах держорганів Росії немає одноманітності в написанні офіційної назви їхньої країни.

"Найчастіше в документах Республіку Білорусь неправильно іменують Республікою Білорусією або коротко Білорусією", - зазначила заступник міністра юстиції Білорусі Алла Бодак. На її думку, єдине правильне назва білоруської держави українською мовою - Республіка Білорусь.

Глава російської юстиції вважає, що питання носить суто технічний характер. "Мова йде скоріше про історичну звичку", - сказав Коновалов, додавши, що не може гарантувати використання назви Білорусь в російських ЗМІ.

Так само в Росії історично звикли говорити "на Україні", а не "в Україні", як зараз говорять в самій Україні.

Нагадаємо, Грузія попросила Литву називати її "Георгією". За словами прес-секретаря МЗС Литви Роландаса Качінскаса, в середу, 2 грудня, Литва отримає офіційне звернення Тбілісі. Це прохання Грузія мотивує тим, що Georgija - це історична назва, а у назви Gruzija слов'янське походження.

Читайте також:

Грузія просить Литву називати її "Георгією"

У Білорусі переконуватимуть населення в негуманності смертної кари

Білоруську доповідь щодо Абхазії і Південної Осетії сховають від преси

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: