У Росії влада офіційно підтвердила, що в лікарні заразили гепатитом 169 онкохворих дітей

Дата публікації
Перегляди
1949
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У Росії влада офіційно підтвердила, що в лікарні заразили гепатитом 169 онкохворих дітей

Фото: УНІАН

Причина зараження - порушення санітарно-епідеміологічних правил.

В Амурській обласній дитячій клінічній лікарні в російському місті Благовєщенськ протягом майже 20 років заразилися гепатитом С мінімум 169 дітей.

Про це раніше писали ЗМІ, а тепер офіційно підтвердив Росспоживнагляд, передає BBC.

Майже всі заражені діти лежали в онкогематологічному відділенні, дві дитини - у хірургічному відділенні. Найбільш ймовірне джерело вірусного гепатиту С - дитина, якій поставили діагноз у жовтні 2000 року. Це перший зафіксований випадок, далі нові випадки гепатиту у відділенні додавалися щорічно.

Епідеміологічне розслідування показало, що найбільш імовірною причиною зараження стали порушення санітарних норм і повторне використання одноразових медичних інструментів.

Повідомляється, що лікарня не була забезпечена антисептиками і витратним матеріалом в достатній мірі. Так, 2018 року у відділенні онкогематології було витрачено 700 одноразових картонних лотків, але насправді їх було потрібно майже 18 тисяч. Антисептичних засобів для гігієнічної обробки рук медперсоналу було лише 40% від розрахункової потреби. Докладний перелік порушень санітарно-епідеміологічних норм і нестачі матеріалів займає в акті близько десяти сторінок.

Лікарня не повідомляла про нові випадки гепатиту С в повному обсязі і у відповідний термін. За законом, про нове захворювання лікарі мали повідомити Росспоживнагляд протягом двох годин телефоном і протягом 12 годин у письмовій формі. Насправді, про захворювання 31 дитини лікарня повідомила усно із запізненням від двох днів до року, а в письмовій формі інформацію щодо 34 дітей вдалося отримати лише 2019 року.

Влада порушила 14 адміністративних справ, в тому числі шість стосовно лікарні як юридичної особи. Кримінальну справу за порушення санітарно-епідеміологічних правил було порушено ще в листопаді 2018 року.

Батьки заражених дітей вважають, що результати епідеміологічного розслідування повинні стати ключовим доказом у кримінальній справі за фактом зараження онкохворих дітей гепатитом С.

Раніше російські ЗМІ писали, що в онкологічному відділенні Амурської обласної дитячої клінічної лікарні в Благовєщенську діти роками заражалися гепатитом С. Повідомлялося, що діти з онкологією інфікуються гепатитом в цьому медзакладі вже близько десяти років - щонайменше з 2009 року. Одна з мам, дитина якої постраждала, розповіла, що після того, як справа набула розголосу в ЗМІ, стали з'являтись ще й інші батьки дітей з гепатитом С, які лежали в цьому відділенні.

У всіх потерпілих виявили один і той же родинний тип вірусу. Це означає, що вони інфікувалися в одній установі. Причиною зараження називали "нестерильні медичні інструменти".

День боротьби з гепатитом: як запобігти страшній хворобі

День боротьби з гепатитом: як запобігти страшній хворобі

 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Виховання дітей
Дата публікації
Перегляди
1949
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація