У Росії вперше застосували домашній арешт

Заарештованому доведеться сидіти вдома від 22.00 до 6.00, але поки що без електронних браслетів, оскільки їх не вистачає.

Перший на території Росії вирок "домашній арешт" винесено 13 січня в одному з районних судів Оренбурга.

Як відомо, новий і незвичний для росіян вид покарання ввели з 2010 року. Прецедентним стала справа 27-річного безробітного місцевого жителя Олександра Широкова (прізвище змінене).

Підсудний - звичайний дрібний злодюжка, безробітний. Він уже двічі опинявся на лаві підсудних, і завжди за одне й те саме - хуліганство, крадіжка, грабіж.

Цього разу Широков "обчистив" дачну ділянку - заліз серед ночі і забрав всі цінні речі.

Співробітники міліції затримали його по гарячих слідах, після чого той відразу написав явку з повинною.

У підсумку його засудили до реального терміну, але досить невеликого - 1,8 року. Плюс він повинен виплатити потерпілому 5 тисяч рублів. Крім того, суддя дав обвинуваченому ще й додаткове покарання у вигляді обмеження волі на один рік. Тобто, як тільки Широков звільниться, він потрапить під так званий домашній арешт.

Йому буде заборонено залишати будинок у нічний час (з 22:00 до 6:00), виїжджати за межі Оренбурга без дозволу кримінально-виконавчої інспекції, не брати участі та не відвідувати місця масових та інших заходів, приходити на облік раз на місяць.

Якщо засуджений не здасться, то його оголосять у розшук. Якщо засуджений прийде вчасно (у триденний термін), то у нього візьмуть відбитки пальців, сфотографують, попросять заповнити анкету та всі відомості внесуть в особливу базу даних.

"Не обов'язково ми будемо надягати на людину електронні браслети, - пояснюють у ФСВП Росії. - По-перше, їх дуже мало, і грошей з федерального бюджету в цьому році на їх закупівлю не передбачено. По-друге, вони й не завжди потрібні. Адже засуджений сам повинен бути зацікавлений в тому, щоб виконувати розпорядження суду ".

Застосовувати браслети та інші технічні засоби контролю сьогодні під ФСВП не можуть ще й тому, що є прогалини в законодавстві. Немає, наприклад, переліку таких засобів (його найближчим часом затвердить уряд РФ), немає порядку застосування. І все ж у ФСВП сподіваються, що кількість засуджених до обмеження свободи в цьому році буде немалою: за прогнозами, не менше 76 тисяч людей.

Читайте також:

Мєдвєдєв ввів в Росії домашній арешт

У Росії вводиться новий вид обмеження волі

У Білорусі переконуватимуть населення в негуманності смертної кари

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: