У Росії Європу назвали неадекватною

Сергій Лавров назвав Європу неадекватною через критику вироку російського суду стосовно Михайла Ходорковського.

Михайло Ходорковський і Платон Лебедєв
AFP
Михайло Ходорковський і Платон Лебедєв
Закордонні політики не повинні критикувати вирок суду у справі Ходорковського. Про це заявив міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров.

За його словами, заяви Європи у справі Михайла Ходорковського неадекватні.

На думку міністра, зарубіжні політики не повинні критикувати вирок російського суду, тим більше, що на нього подана апеляція.

"Робити якісь заяви, як це намагаються робити в Європарламенті, наприклад, просто некоректно. Це - неадекватна поведінка", - сказав міністр закордонних справ Росії на прес-конференції, присвяченій підсумкам 2010 року.

При цьому Лавров упевнений, що другий вирок колишнім керівникам нафтової компанії ЮКОС Михайлу Ходорковському та Платону Лебедєву не вплине на стосунки Росії з іншими країнами.

"У переважній більшості держав, які є нашими партнерами, при владі стоять люди прагматичні, які вміють відокремлювати зерна від полови, і які до кожного питання, що стоїть на порядку денному, ставляться гідно", - сказав Лавров.

27 грудня Ходорковський і Лебедєв були визнані винними по другій кримінальній справі. У вироку, зокрема, вказується, що підсудні скоювали злочини з корисливих мотивів, з метою особистого збагачення.

Суд також встановив, що обвинувачені вчинили цілий комплекс фіктивних угод, щоб мати можливість безперешкодно викрадати нафту компанії "дочок" ЮКОСа. За словами судді Віктора Данілкіна, вина Ходорковського і Лебедєва знайшла в суді своє повне підтвердження, у тому числі за показаннями свідків і вивченими документами.

30 грудня Хамовнічеський суд Москви оголосив строки, до яких засуджені Михайло Ходорковський і Платон Лебедєв. З урахуванням першого вироку вони склали 14 років.

За словами адвокатів, Ходорковський і Лебедєв можуть вийти на свободу у 2017 році, оскільки ним у строк покарання зараховані кілька років перебування в СІЗО. При цьому екс-глава "ЮКОСа" і колишній керівник МФО "Менатеп" не планують просити про помилування.

Читайте також: 

У ЄС хочуть ввести санкції проти російських чиновників через Ходорковського

Борис Акунін розробив план звільнення Ходорковського

Вступ Росії до СОТ ускладниться через вирок Ходорковському

Меркель і голова Європарламенту розкритикували вирок Ходорковському

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: