Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Росії за таємним наказом знищують інформацію про репресованих за часів СРСР

Справа про ув'язнених мала б зберігатись безстроково - директор музею.

У Росії знищують облікові картки з відомостями про репресованих в СРСР. Це відбувається на підставі засекреченого міжвідомчого наказу 2014 року.

Така діяльність може вплинути на вивчення історії країни, а саме про табори й репресії, повідомив директор Музею історії ГУЛАГу Роман Романов у листі раднику президента Росії, пише "КоммерсантЪ".

За словами директора музею якщо ув'язнені загинули в таборі, то їхня справа мала б зберігатися безстроково, у разі втечі чи виходу - справи позбувалися, зберігалася лише картка. У ній були прізвище, ім'я, по батькові та дата, коли людина вийшла.

Інформацію про знищення картотек у музеї дізнались від дослідника Сергія Прудівського, який шукав відомості про заслання на магаданську землю. Виявилось, що справу знищили в 1955 році, так само вчинили і з архівною карткою.

Начальник інформаційного центру УМВС Росії в Магаданській області Михайло Серьогін повідомив про існування міжвідомчого наказу під грифом "для службового користування" від 12 лютого 2014 року "Про затвердження настанови з ведення та використання централізованих оперативно-довідкових, криміналістичних та розшукових обліків, що формуються на базі органів внутрішніх справ РФ". На її підставі документ повинен зберігатися до моменту, коли засудженому виповниться 80 років.

За словами дослідника Прудівського,через відсутність архівів невідомо точно, скільки людей було репресовано. В музеї кажуть, що цифра може сягати 12 мільйонів.

ГУЛАГ - Головне управління виправно-трудових таборів - підрозділ НКВД СРСР, МВС СРСР, Міністерства юстиції СРСР, яке здійснювало керівництво місцями ув'язнення і утримання в 1930-1960 роках. Пізніше відомство перейменували в ГУВП (Головне управління виконання покарань). Система об'єднувала 53 табірних управління з тисячами табірних відділень і пунктів, 425 колоній, а також понад 2000 спецкомендатур. Всього понад 30 тисяч місць позбавлення волі. Через цю систему пройшли кілька мільйонів радянських громадян, майже половину з яких відбували різні терміни за "політичними справами".

Залиште свій коментар

Вибір редакції