У Росії заарештували чотирьох фігурантів справи про забруднення нафти, ще двох оголошено в розшук

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

За даними слідства, сировину було забруднено під час спроби приховування розкрадання нафти.

Слідчий комітет РФ заарештував чотирьох осіб у рамках кримінальної справи про забруднення нафти в трубопроводі "Дружба".

Про це заявила офіційний представник СК Світлана Петренко, пише ТАСС.

"Наразі щодо чотирьох підозрюваних судом за клопотанням слідства обрано запобіжний захід у вигляді взяття під варту. Двоє підозрюваних перебувають у розшуку", - розповіла вона.

За словами Петренко, фігуранти справи намагалися приховати розкрадання нафти.

"За версією слідства, від серпня 2018 року до квітня 2019 року шестеро підозрюваних, серед яких генеральний директор ТОВ "Нафтоперевалки" Світлана Балабай, заступник генерального директора ТОВ "Нафтоперевалки" Рустам Хуснутдинов, генеральний директор ТОВ "Петронефть Актив" Володимир Жоголєв, заступник директора ТОВ "Магістраль" Сергій Баландін, які є учасниками злочинного співтовариства, зробили багаторазові розкрадання нафти на суму не менше 1 млн рублів. Крім того, в березні і квітні 2019 року з метою приховування розкрадання кількома підозрюваними до вузла зливу нафти, розташованого біля села Миколаївка Волзького району (Самарської області - прим.ред.), була поставлена ​​нафта, яка не відповідає вимогам ДЕСТ, з додаванням до її складу хлорвмісних сполук", - розповіла вона.

Представниця СК зазначила, що після цього забруднена нафта потрапила до нафтосховища в селі Лопатин Волзького району, а потім до системи магістрального трубопроводу, унаслідок чого 8 резервуарів парку "Лопатин" набули непридатного для експлуатації стану.

Наразі відкрито кримінальну справу за ч. 4 ст. 215.3 КК РФ ("Приведення в непридатність нафтопроводу, вчинене з корисливих мотивів, групою осіб за попередньою змовою"), ст. 210 КК РФ ("Організація злочинного співтовариства і участь в ньому") і ст. 158 КК РФ ("Крадіжка").

Нагадаємо, раніше білоруський концерн "Белнефтехім" заявив, що вимагатиме від російської "Транснафти" компенсації за експортування неякісної нафти. Там говорять про можливі збитки десятки мільйонів доларів через постачання неякісної нафти з боку Росії. Білорусь тоді призупинила експорт світлих нафтопродуктів до України, Польщі та країн Балтії. Це відбувається на тлі відмови Москви підтримати пропозицію Мінська щодо збільшення майже на чверть тарифу на транзит територією Білорусі.

ВідеоКраїни одна за одною відмовляються від брудної російської нафти

Бо у ній підвищений рівень органічного хлору. Частина нафтогону між Україною та Словаччиною не працюватиме до врегулювання ситуації. Раніше приймати забруднену російську нафту на невизначений термін припинили Німеччина і Польща. Кажуть, якість продукту занадто низька. Сировину з такими показниками польські заводи переробляти не здатні.    

Країни одна за одною відмовляються від брудної російської нафти

Залиште свій коментар

Вибір редакції