У Росії заборонили клонувати людей

Держдума ухвалила закон про тимчасову заборону на клонування людини, клонувати інші організми поки що не забороняється.

Держдума Росії прийняла в третьому читанні закон про тимчасову заборону на клонування людини.

Документ передбачає, що до набрання чинності федерального закону, що встановлює порядок використання технологій клонування організмів з метою клонування людини, вводиться тимчасова заборона на клонування людей.

2 жовтня минулого року президія уряду РФ ухвалила рішення про продовження на 5 років мораторію на клонування людини. Як зазначала голова Міністерства охорони здоров'я і соціального розвитку РФ Тетяна Голікова, попередній мораторій закінчився 23 червня 2007 року.

Голікова пояснювала, що цей мораторій "поширюється на клонування людської особи, а на клонування інших організмів не поширюється".

Федеральний закон "Про тимчасову заборону на клонування людини" від 20 травня 2002 року ввів тимчасову (п'ятирічну) заборону на клонування людини і заборонив ввезення на територію Росії та вивезення з території Росії клонованих ембріонів людини на період дії цього федерального закону.

Заборона на клонування людини закінчився 23 червня 2007 року Декларація ООН про клонування людини, прийнята резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 8 березня 2005 року, закликає до заборони всіх форм клонування людей в тій мірі, в якій вони несумісні з людською гідністю і захистом людського життя, і невідкладного прийняття національних законів.

Зазначимо, що віце-спікер Держдуми РФ, лідер партії ЛДПР Володимир Жириновський висловив жаль, що законодавці планували продовжити заборону клонування в Росії.

"Навіщо забороняти творчу думку? Клонування - це порятунок людства, це можливість заміни органів, що вийшли з ладу", - заявив Жириновський.

Політик запропонував клонувати талановитих людей, і відзначив, що буде радий, якщо зможе клонувати самого себе: "замовити вченим, щоб з'явилася друга така людина, як я".

Читайте також:

Жириновський запропонував клонувати геніїв і себе

Скандальний лікар з Кіпру таємно клонував 14 людських ембріонів

Іранські вчені клонували козу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: