Російський суд заборонив YouTube

Суд у Хабаровському краї заборонив доступ до YouTube і ще кількох сайтів за контент екстремістського характеру - Mein Kampf Гітлера та ролик "Russia for Russians".

Суд Центрального району Комсомольська-на-Амурі в Росії зобов'язав місцевого Інтернет-провайдера "Роснет" обмежити доступ до п'яти сайтів, у тому числі до YouTube і архіву веб-сторінок web.archive.org у зв'язку з публікацією матеріалів екстремістського змісту.

Причиною такого рішення стали розміщені на сайтах електронні версії книги Адольфа Гітлера Mein Kampf, яка в Росії визнана екстремістською, і заборонена до поширення, а також відеоролик на YouTube під назвою "Russia for Russians", де також були знайдені ознаки екстремізму. Крім YouTube і web.archive.org під заборону потрапили сайти lib.rus.ec, thelib.ru і zhurnal.ru.

Ініціатором позову став прокурор, який виступав в інтересах Росії і представник невизначеного кола осіб. Представник відповідача стверджував, що провайдер не має права обмежувати доступ своїх користувачів до тих чи інших сайтів. Також сторона захисту відзначала, що відповідальність за зміст сайту повинен нести його творець і власник, а не постачальник послуг зв'язку. Тим не менше, вимогу відповідача відхилити позов задоволено не було.

Суд вирішив, що доступ до зазначених сайтів повинен бути обмежений шляхом блокування відповідних IP-адрес на маршрутизаторному обладнанні провайдера. Рішення було винесено 16 липня і могло бути оскаржене в 10-денний термін. Чи було воно оскаржене, не повідомляється.

Сайт YouTube є одним із найпопулярніших мережевих ресурсів у світі та дає користувачам можливість переглядати і завантажувати відеоролики. Широко відомий проект web.archive.org, на відміну від YouTube, не є майданчиком для розміщення призначеного для користувача контенту, а являє собою архів великої кількості сайтів за різні роки.

Також варто відзначити, що згаданий в рішенні суду сайт про мережеву культурі zhurnal.ru не оновлюється з 1999 року, а вказане в тексті рішення посилання на твір Адольфа Гітлера не відкривається.

Нагадаємо, що на початку місяця поліція безпеки Латвії розпочала кримінальний процес за фактом публічного прославляння та виправдання військових злочинів нацистського режиму у зв'язку з профашистським маршем, організованим 1 липня націоналістами на чолі з Улдісом Фрейманіс.

А наприкінці червня прокуратура Криму порушила кримінальну справу за фактом поширення в автономії книги Адольфа Гітлера Mein Kampf. Національна експертна комісія України з питань захисту громадської моралі визнала книгу такою, що містить пропаганду фашизму і розпалює національну ворожнечу.

Читайте також:

Росіянина судитимуть за заклики повернути територію РФ Фінляндії

У Росії Інтернет назвали розсадником екстремізму

В Москві дівчину заарештували за "екстремістський" блог

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: