У Росії зафіксовано першу смерть від "свинячого грипу"

Директор російського інституту вірусології стверджує, що вірус А/H1N1 вже охопив у Росії десятки тисяч хворих.

У Росії зафіксований перший випадок смерті від вірусу А/H1N1, відомого також як "свинячий грип".

Внаслідок хвороби померла жінка, сама медичний працівник, яка нещодавно прибула з Болгарії. В лікарні вона встигла заразити ще кількох людей.

Як розповів 20 вересня директор Інституту вірусології імені Івановського Російської академії медичних наук Дмитро Львов в інтерв'ю телеканалу "Росія", впродовж двох тижнів стан хворої погіршувався. Її перевели до московської клініки, де вона й діагностували вірус А/H1N1. Але вилікувати не встигли.

"За день до загибелі, до смерті, у неї був узятий матеріал і переданий в нашу групу. Ми негайно поставили діагноз "свинячий грип". Якісь заходів вжити ми були не в змозі, тому що вона померла наступного дня", - розповів академік.

За його словами, під час перебування в першій медичній установі хвора заразила кількох людей. Медик не виключив, що потім ситуація розвивалася аналогічно і в московській лікарні.

Дмитро Львов повідомив, що цей випадок стався три тижні тому.

На його думку, вже не можна говорити про те, що компетентні структури не допустять поширення вірусу в країні. "Він ("свинячий грип") вже серед нас. За моїми розрахунками, це десятки тисяч заражених хворих. Зараз довести це не можу, але через кілька тижнів у мене в руках будуть такі факти, де я скажу, що от так воно і є", - заявив він.

Нагадаємо, ще у червні ВООЗ оголосила про введення шостого, максимального рівня загрози пандемії у зв'язку зі стрімким поширенням грипу A/H1N1 світом.

Кількість хворих росіян останнім часом стрімко зростає, в основному хворіють ті, хто повернувся з-за кордону. Вже було кілька випадків, коли від росіян на грип заразилися українці - зокрема, один хлопчик під час відпочинку у російському оздоровчому таборі. Але досі в Росії та Україні хвороба протікала без значних ускладнень.

Читайте також:

Український хлопчик заразився на свинячий грип у Росії

В Єгипті через свинячий грип закрили всі школи

У Фінляндії вакцину від свинячого грипу тестуватимуть на дітях

ВООЗ: на свинячий грип захворіють 2 мільярди людей

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: