У Росії зафіксували перший випадок зараження вірусом Зіка

Жінка підхопила вірус в Домініканській республіці.

Росспоживнагляд зафіксував перший випадок завезення вірусу Зіка в РФ.

Повідомляється, що жінка з вірусом перебуває в боксі інфекційного стаціонару, її стан оцінюється як задовільний. Туристка, яка підхопила небезпечний вірус, відпочивала в Домініканській республіці.

"Після прибуття в Москву клінічних проявів захворювання не було, через кілька днів після повернення було зафіксовано погіршення самопочуття, температура, висип", - говорять фахівці.

Страшна недуга крокує планетою. Вчені показали, як виглядає небезпечний вірус Зіка

Нагадаємо, 25 січня Всесвітня організація охорони здоров'я попередила, щовірус Зіка пошириться на всі країни Північної і Південної Америки, за винятком Канади і Чилі. Потрапивши в 2015 році з Африки і Азії до Південної Америки, він дуже швидко розповсюдився материком. Зараження відбувається через укуси комарів. Поки незрозуміло, чи передається  патоген від людини до людини статевим шляхом.

Вірус Зіка переносять комарі, а у людей він викликає захворювання, відоме як лихоманка Зіка або хвороба Зіка, яке з 1950-х років зустрічається в районах екваторіального
поясу в Африці та Азії. У 2014 році вірус поширився на схід через Тихий океан і
досяг Південної Америки, Центральної Америки, Карибських країн і наразі
вважається пандемією.

Повідомляють, що захворювання схоже на легку форму лихоманки денге. Серед головних його симптомів – лихоманка, головний біль, кон'юнктивіт, біль у суглобах, м'язах та висип.

Найбільш небезпечним вірус є для вагітних жінок, оскільки вважається, що викликає дефекти мозку у ненародженого маляти. У ВООЗ наголосили, що вірус викликав пошкодження головного мозку у тисяч немовлят в Бразилії. Вакцини для профілактики або лікування вірусу не існує.

Проте вчені заявили, що вакцина може бути готова до кінця цього року. Наразі її тестують на тваринах.

Сама хвороба викликає невелике підвищення температури і висип.

Слід зауважити, щовірус Зіка швидко поширився за межі Америки. Він пробрався також у кілька країн Європи, крім Німеччини, це - Швейцарія, Данія, Швеція, Великобританія, Португалія і Нідерланди.

Крім того, у Китаї було госпіталізовано 34-річного хворого, який підхопив вірус у
Венесуелі. Однак, за кілька тижнівхворого виписали після підтвердження повного одужання.

Слід зауважити, що МОЗ України попередило, щоу країні немає комарів-переносників вірусу Зіка.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: