Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Росії загиблих під час таємного випробування зброї назвали елітою і пообіцяли пам'ятник

Всього - п'ятеро загиблих.

Загиблі співробітники при випробуванні ракети на полігоні в Архангельській області Російського федерального ядерного центру - Всеросійського науково-дослідного інституту експериментальної фізики були елітою закладу.

Про це заявив директор центру Валентин Костюков, пише ТАСС.

"Загибель співробітників - це гірка втрата для всього ядерного центру і Держкорпорації "Росатом". Випробувальники є національними героями. Ці люди були елітою Російського федерального ядерного центру та проводили випробування часом в неймовірно важких умовах", - сказав він.

Загиблі фахівці - Олексій Вьюшин, Євген Коратаєв, В'ячеслав Липшев, Сергій Пічугін, Владислав Яновський - будуть представлені до державних нагород. У місті буде встановлено пам'ятник загиблим співробітникам.

Нагадаємо, у "Росатомі" повідомили, що після вибуху кількох людей викинуло у море. Пошуки тривали до того часу, доки залишалася надія знайти живих. У результаті вибуху загинуло п'ятеро співробітників "Росатома", які займалися роботами, пов'язаними з радіоізотопним джерелом живлення, який перебував у складі ракети, і двоє представників Міноборони Росії. Поранення отримали ще шість осіб.

Що саме вибухнуло в Архангельській області – таємниця. Військові експерти припускають - вибух міг статися під час випробувань крилатої ракети з ядерною установкою. Через це й сталося короткочасне підвищення радіації. Про це повідомила влада сусіднього Северодвінська. У "Грінпісі" заявили, що радіація була перевищена в 20 разів. Станом на 10 серпня, за даними Єдиної державної автоматизованої системи моніторингу радіаційної обстановки, радіаційна обстановка в Северодвінську перебуває в межах норми.

Після вибуху в Архангельській області почалася паніка - місцеві жителі масово скуповують в аптеках йод через чутки про радіаційне забруднення. 

Своєю чергою голова правління екологічного правозахисного центру "Беллона" (Санкт-Петербург) Олександр Нікітін заявив "Інтерфаксу", що вибух реактивної рухової установки носив локальний характер і місцевому населенню не варто побоюватися радіаційної загрози.

Залиште свій коментар

Вибір редакції