Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Росії засудили активістку, яка в соцмережі зберегла меми про Путіна та священиків

Жінці дали два роки умовно.

Активістка забороненого в Росії руху "Артпідготовка" Оксана Походун отримала два роки умовно за те, що на своїй сторінці у "ВКонтакте" у закритій папці вона зберігала протягом 2015-2016 років меми про президента РФ Володимира Путіна, події в Україні та священиків.

Рішення ухвалив Радянський районний суд Красноярська. Походун визнали винною за частиною 1 статті 282 КК РФ (збудження ненависті або ворожнечі). Про це пише TJournal із посиланням на правозахисну групу "Агора".

Адвокат Походун Володимир Васін зазначив, що вона могла отримати за цією статтею до п'яти років позбавлення волі, а прокурор просив півтора року колонії.

"Ми наполягали на повному виправданні Оксани Походун, але суд сьогодні вирішив інакше. Суддя оголошувала вирок дві години. Після вивчення його тексту ми плануємо його оскаржити", - сказав адвокат.

На першому засіданні прокурор зазначив "підвищену суспільну небезпечність злочину і особи підсудної", а адвокат активістки додав, що її переслідування пов'язане з протестною діяльністю.

Захист Походун наполягав на тому, що зображення були в закритому альбомі в соцмережі. Представники "Вконтакте" заперечували це, стверджуючи, що до осені 2017 року "Збережені фотографії" Амалії Шаломєєвої (під таким псевдонімом була зареєстрована Походун) залишалися доступними для всіх. Сама функція приховування альбому з'явилася тільки на початку 2017-го.

Залиште свій коментар

Вибір редакції