У Росії засудили чоловіка за репост ролика на підтримку України, який він зробив три роки тому

До чоловіка на роботу з'явилися співробітники ФСБ в масках. 

Калузький районний суд в Росії засудив городянина Романа Гришина до 320 годин обов'язкових робіт за розпалювання ненависті і ворожнечі.

Про це з посиланням на юриста правозахисного центру "Меморіал" Дениса Шедова повідомляє Радіо Свобода.

Зокрема, юрист займається розробкою правової позиції захисту по цій справі разом з адвокатом Олександром Гавриковим.

Зазначається, що причиною кримінального переслідування Романа Гришина став його перепост в соцмережі 2014 року музичного ролика, який критикує політику влади Росії на південному сході України.

Згідно з повідомленням, 17 листопада 2016 року до Гришина на роботу з'явилися співробітники ФСБ в масках. Основним предметом бесіди з представниками ФСБ були регулярні поїздки Гришина до України. Його запитували, зокрема, чому він фотографується на Майдані.

Гришин підкреслював, що відвідував країну як турист, гостював у друзів і ні з якими організаціями в Україні не працював. Він є філологом, коректором, і подібна увага ФСБ для нього стало шоком.

Нагадаємо, раніше у російській Тулі волонтера штабу політика Олексія Навального Івана Полукарова затримали на сім діб за публікацію відео "Здравствуйте! Я русский оккупант". Активіста затримали на робочому місці 8 червня та відвезли до спецприймальника. Його обвинувачують у демонстрації нацистської символіки, що є в одному з фрагментів відео. Проте матеріалів справи ані затриманий, ані його захисники отримати не можуть. 

Залиште свій коментар