Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Росії затримали співробітника "Роскосмосу" за передавання секретних даних НАТО – ЗМІ

74-річного вченого ЦНДІмашу ФСБ звинувачує в державній зраді.

Лефортовський суд у Москві арештував 74-річного вченого "Центрального науково-дослідного інституту машинобудування", який є головним науковим інститутом держкорпорації "Роскосмос", Віктора Кудрявцева за звинуваченнями у передаванні секретних даних про російські гіперзвукові розробки одній з країн НАТО.

Про це з посиланням на власні джерела повідомляє видання "КоммерсантЪ".

"(Кудрявцеву) висунуті звинувачення в передаванні закритої інформації про технології, які застосовуються в розробці гіперзвукових літальних апаратів, одній з країн НАТО. Згодом ці відомості надавалися для вивчення спецслужбам Північноатлантичного альянсу", - розповіло джерело.

Сам вчений своєї провини не визнає. Його колеги характеризують чоловіка як досить серйозного вченого та блискучого технолога, який спеціалізується на процесах механіки деяких рідин та газів. Знайомі Кудрявцева розповідають про нього як скромного, охайного та пунктуального чоловіка, який зовсім не був схожий на шпигуна.

За словами джерел видання, матеріали, з якими була пов'язана робота Кудрявцева в ЦНДІмаші, безпосередньо пов'язані із закритою тематикою "гіперзвукових потоків", що використовувалися, зокрема, в оборонних проектах по лінії корпорації "Тактичне ракетне озброєння" і концерну ВКО "Алмаз-Антей".

Нагадаємо, в п’ятницю 20 липня, ФСБ провела масштабні обшуки в будівлях ЦНДІмашу в зв’язку з поширенням секретної інформації. За деякими даними, в рамках провадження у державній зраді перевіряється близько 12 співробітників установи.

Залиште свій коментар

Вибір редакції