Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Росії заявили про понад 200 кримінальних справ проти українських військових через події на Донбасі

20 осіб з числа вищого військового керівництва України є фігурантами російських кримінальних справ.

Слідчий комітет РФ порушив 209 кримінальних справ проти українських військових через конфлікт на Донбасі.

Про це в інтерв'ю "Российской газете" розповів глава російського Слідчого комітету Росії Олександр Бастрикін.

За його словами, до кримінальної відповідальності притягуються 128 осіб. По 146 кримінальних справах проходять 72 посадові особи Збройних сил України, в тому числі 20 осіб з числа вищого військового керівництва.

"Українські військовослужбовці протягом трьох років неодноразово обстрілювали з важких видів озброєння невибіркового характеру цивільні об'єкти, в тому числі житлові будинки, школи, лікарні Донбасу, що призвело до загибелі сотень мирних людей. І Слідчий комітет РФ кваліфікував ці дії за статтею Кримінального кодексу "Застосування заборонених засобів і методів ведення війни", - розповів Бастрикін.

Також глава Слідчого комітету РФ заявив, що вісім громадян України оголошені в міжнародний розшук через "напади на російські закордонні установи, розташовані на території України".

Крім того, у Росії розслідують "факти осквернення скульптурних та архітектурних споруд, присвячених боротьбі з фашизмом і жертвам фашизму, а також осквернення символів військової слави Росії на території України".

"Думаю, пам'ятаєте, що зробили українські націоналісти з такими пам'ятками у місті Глиняни Львівської області, в Новомосковську Дніпропетровської області", - сказав він.

Нагадаємо, Департамент консульської служби Міністерства закордонних справ України застерігає громадян України від поїздок в Російську Федерацію, так як такий візит може стати "квитком в один кінець". У МЗС нагадали попередження Служби безпеки України, яка закликає учасників антитерористичної операції на Донбасі утриматися від поїздок в РФ і на тимчасово окуповані території. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції