У Росії збираються впровадити правове регулювання Інтернету

Уряд Росії має намір встановити норми правового регулювання в сфері забезпечення інформаційної безпеки в Інтернеті.

Уряд Росії на сайті держзакупівель розмістив замовлення на дослідження іноземного досвіду регулювання Інтернету.

Згідно з технічним завданням, автори дослідження повинні проаналізувати і виявити особливості правового регулювання в сфері забезпечення інформаційної безпеки в США, Великобританії, Франції, Німеччині, Китаї, Канаді, Казахстані та Білорусії.

У звіті слід визначити коло інформації, за розміщення якої настає юридична відповідальність, і з'ясувати, які дії розглядаються як правопорушення при розміщенні інформації в Інтернеті.

Крім того, потрібно відповісти на питання про те, чи встановлено у відповідних країнах право блокування сайтів або припинення доступу до них, кому надано таке право і на яких умовах.

Уряд Росії також бажає знати, як закривати в національному сегменті Інтернету сайти, що містять інформацію, поширення якої заборонено національним законодавством, в тому числі в інтересах забезпечення інформаційної безпеки, і як блокувати доступ до таких сайтів, які перебувають за кордоном.

Нарешті, авторам звіту слід визначити, на кого покладається відповідальність за зміст розміщеної в Інтернеті інформації та характер цієї відповідальності.

Як наголошується у техзавданні, цей науковий звіт може бути використаний при розробці заходів щодо вдосконалення російського законодавства в частині відповідальності за зміст розміщеної в Інтернеті інформації, а також з метою "гармонізації російського законодавства з міжнародними нормами".

Інформація за контрактом була оприлюднена 14 квітня 2011 року. Звіт повинен бути готовий до 1 листопада 2011 року.

Нагадаємо, нещодавно джерело у спецслужбах Росії заявило, що ФСБ може з легкістю відключити Інтернет на території всієї країни, якщо того вимагатиме ситуація.

Раніше у ФСБ зізналися, що не можуть контролювати листування та спілкування на таких ресурсах як Gmail, Hotmail і Skype, при тому що відчувають таку необхідність.

Читайте також:

В Інтернеті розпочалася "війна в Росії"

ФСБ поклялася не блокувати Gmail та Skype

Хакерські атаки на LiveJournal: блогери підозрюють російську владу

ФСБ може перекрити в Росії Інтернет за кілька хвилин

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: