У Росії журналістів поділили на "прем'єрських" і "президентських"

Російські журналісти відтепер не зможуть одночасно писати і про Мєдвєдєва, і про Путіна – доведеться обирати когось одного.

Російським журналістам заборонили висвітлювати одночасно діяльність і прем'єр-міністра, і президента.

На телеканали вже надійшов наказ не надсилати одних і тих же кореспондентів на заходи за участю президента Дмитра Мєдвєдєва і прем'єра Володимира Путіна, незабаром такі ж вимоги будуть висунуті і до газет.

За словами прес-секретаря глави російського уряду Дмитра Пєскова, розділення журналістів на "прем'єрських" і "президентських" допоможе навести порядок в пулах.

Водночас, як пише "Независимая газета", це істотно знизить рівень прозорості влади і дозволить приховати можливі розбіжності в тандемі.

На думку гендиректора Агентства політичних і економічних комунікацій Дмитра Орлова, ймовірно, розділення пулів пов'язане з тим істотними відмінностями у політичному стилі і мовленні Путіна і Мєдвєдєва.

"Прем'єр продовжує залишатися дуже яскравим політиком, який відповідає за господарство в країні. А президент скоріше позиціонується як виходець з наукового середовища, схильний до раціоналізації, до нарочито пояснювального стилю мовлення", - пояснив експерт. Преса, за його словами, у цій ситуації повинна підкреслити яскравість і в той же час самобутність обох політиків.

А професор кафедри політології МГУ Ростислав Туровський не виключає, що нововведення сприятиме розділенню журналістів - щоб кореспонденти не перетиналися, не помічали можливих розбіжностей в тандемі, не обмінювалися інформацією, щоб орієнтувалися виключно на відповідного політичного лідера.

Раніше в Росії журналістам, які працювали в президентському пулі, не заборонялося відвідувати заходи за участю прем'єр-міністра і навпаки. В основному, кремлівські журналісти висвітлювали заходи з главою уряду, що мали політичне забарвлення, наприклад, зустрічі Володимира Путіна з керівництвом "Єдиної Росії" або інших партій.

Читайте також:

Двоє учасників з'їзду "Єдиної Росії" впали з трибуни

Мєдвєдєв хоче модернізувати партію Путіна

Путін: ми з Мєдвєдєвим однієї крові

В "Єдиній Росії" запропонували ліквідувати МВС

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: