Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Росії змусили користуватися месенджерами виключно за номерами телефонів

На підтвердження особи дають лише 20 хвилин, далі робота месенджера буде обмежуватись.

У Росії адміністрації месенджерів мають ідентифікувати своїх користувачів за номером мобільного телефону.

Сьогодні, 5 травня, набула чинності відповідна постанова російського уряду від листопада 2018 року, передає ТАСС.

"Тепер месенджери мають перевіряти інформацію про реєстрацію номера телефону користувача у мобільного оператора. Той, у свою чергу, протягом 20 хвилин зобов'язаний надати запитувану інформацію. Якщо оператор не встиг відповісти або номера телефону не виявилося в базі даних, то ідентифікація не буде вважатися пройденою", - йдеться в повідомленні.

У разі якщо мобільний оператор знаходить у своїй базі номер телефону, він зобов'язаний вказати, якими месенджерами користується абонент і присвоїти йому спеціальний ідентифікаційний код.

При цьому адміністрація месенджера буде зобов'язана обмежити можливість користувачам, які не пройшли процедуру ідентифікації, надсилати або отримувати повідомлення всередині сервісу.

Нові правила не створюватимуть проблем і фінансових витрат для IT-індустрії, упевнений віце-прем'єр Максим Акімов. Керівник Роскомназдора Олександр Жаров повідомив, що на таємницю листування нововведення не вплине: месенджер запитує лише ті відомості, які потрібні для ідентифікації.

У разі якщо користувач розриває договір з оператором, останній протягом доби зобов'язаний попередити про це адміністрацію месенджера. У месенджера буде 20 хвилин на повторну ідентифікацію користувача.

Нагадаємо, у квітні 2018 року Роскомнагляд почав блокувати месенджер Telegram за відмову його адміністрації надати Федеральній службі безпеки ключі для дешифрування листувань користувачів. Відтоді месенджер офіційно блокують, що призвело до порушень у роботі банків, онлайн-магазинів, соцмереж та інших сервісів. При цьому сам Telegram продовжує працювати, хоча і зі збоями.

Залиште свій коментар

Вибір редакції